1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ses, Khk İptal Davasını Takip Edecek

Ses, Khk İptal Davasını Takip Edecek

Ses, Khk İptal Davasını Takip Edecek
A+A-

KESK'e bağlı SES Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Dr. Murat Arıkan, KHK'nın Anayasa Mahkemesi'ndeki iptal davasının yarın görüleceğini ve süreci mahkeme önünden takip edeceklerini söyledi. Başkan Mu

KESK'e bağlı SES Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Dr. Murat Arıkan, KHK'nın Anayasa Mahkemesi'ndeki iptal davasının yarın görüleceğini ve süreci mahkeme önünden takip edeceklerini söyledi.
Başkan Murat Arıkan ve sendika üyeleri, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar. Sağlık Bakanlığı ve ona bağlı kuruluşların teşkilat yapısını değiştiren 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ilgili Anayasa Mahkemesi'ne açılan iptal davasının sürecini yakından takip edeceklerini söyleyen Arıkan, "02 Kasım 2011 günü gece yarısı Resmi Gazete'de yayınlanıp yürürlüğe giren bu kararname, 2002 yılında AK Parti'nin hükümete gelişi ile hızlanan 'piyasacı sağlık reformu'nun eksik kalan yanlarını tamamlıyor. Biz TBMM'nin devre dışı bırakılarak çıkartılan 663 sayılı KHK'nın bütün hükümleriyle iptal edilmesini bekliyoruz. 14 Şubat 2013 günü Anayasa Mahkemesi önünde olarak, halkın sağlık hakkı için olacağız" dedi.
Basın açıklamasının ardından toplanan sendika üyeleri olaysız bir şekilde dağıldılar.
(HAK-SLH-Y)

13.02.2013 13:27:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT