1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SERTİFİKASIZ SÜRÜCÜLER KAMPÜSE ALINMIYOR

SERTİFİKASIZ SÜRÜCÜLER KAMPÜSE ALINMIYOR

SERTİFİKASIZ SÜRÜCÜLER KAMPÜSE ALINMIYOR
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) yönetiminin aldığı bir kararla iletişim sertifikası olmayan toplu taşıma araçlarının şoför ve muavinleri kampüse alınmıyor.


Sabah saatlerinde kampüs girişindeki kontrol noktasında yapılan çalışmada, sertifikası olmayan toplu taşama araçlarının sürücü ve muavinlerinin geçişine izin verilmedi. Üniversite yetkililerinden alınan bilgiye göre, kararın uzun süredir öğrenci ve personelin otobüs ve minibüslerin şoför ve muavinlerinin davranışlarından şikayetçi olmaları nedeniyle alındığı belirtildi. Bu kararın alınmasından önce Minibüsçüler Kooperatifi ile görüşüldüğü ve ilgili kurumlara yazı ile bildirildiğini belirten yetkililer, Van Belediyesi tarafından hat üzerinde taşımacılık yapan şoförler ve muavinlere eğitimler de verildiğini ve bu eğitimlere katılmayan bazı şoförler ve muavinlerin sertifika alamadıklarını kaydetti.


Yolcu ile iletişim, nezaket, empati gibi konuların da yer aldığı bir iletişim kursunun ardından verilen sertifikaları almayan, kılık kıyafeti düzgün olmayan şoförler ve muavinler kampüs alanına alınmazken, daha önce de taşıma ücretleri ve şoförlerin yolculara tavırları nedeniyle öğrenciler tarafından eylem de yapılmıştı.

A+A-

HABERE YORUM KAT