1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sertel, İha Muhabirine Yapılan Saldırıyı Kınadı

Sertel, İha Muhabirine Yapılan Saldırıyı Kınadı

Sertel, İha Muhabirine Yapılan Saldırıyı Kınadı
A+A-

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, İHA muhabiri Tansu Edip Gökbudak'a yapılan çirkin saldırıyı kınadı. Atilla Sertel, yaptığı açıklamad

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, İHA muhabiri Tansu Edip Gökbudak'a yapılan çirkin saldırıyı kınadı.
Atilla Sertel, yaptığı açıklamada, "Öncelikle İhlas Haber Ajansı muhabiri Tansu Edip Gökbudak'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gerçekten canı bile tehlikeye girebilirmiş kardeşimizin. Kamera kayıtlarında İHA otomobiline de zarar veren bu iki şahıs bence, kusurda kendilerinde olmalarına ve alkollü olmalarına rağmen, saldırgan bir tutum takınmışlar. Bu gazetecilere yapılan ne ilk saldırı ne son saldırı. Gazeteciler can güvenliği tehlikede olan insanlar. Özellikle toplumda çok dikkatli olunması gereken günleri ve yılları yaşıyoruz. İnsanlar çok rahat saldırgan ve silah, bıçak kullanır hale gelmişler. Bu olayda bunların yaşanmamış olması gerçekten gazeteci kardeşimiz ve bizim şansımız. Ben öncelikle bu saldırganların gerekli cezaya çarptırılmasını istiyorum. Türkiye'de kanunlar var, yasalar var, bu yasaların uygulanmasını istiyoruz. Ayrıca, gazeteci görevini görürken yıpranıyor, her türlü tehditin altında. Biz gazetecilere yıpranma hakkını isterken, bu tip olayların da her an gazetecilerin başına geldiğini anlatıyorduk. Buradan bizi yönetenlerin ders çıkarmasını diliyorum. Geçtiğimiz günlerde Meclis'te gazetecilere yıpranma hakkı diye bir yasa çıktı. O milletvekillerine çıkarılan bir yasa gibi toplum tarafından görüldü ve öyledir. 2008 yılında kaldırılan yasanın, beş yıl sonra konulduğunda gördük ki, gazeteciler o beş yıllık süreci aradaki farkı ödeyerek kazanır noktasına getirilmek isteniyor. Bence bunun da bu vesile ile gündeme getirilmesi lazım. Ben meslek yaşamının henüz baharında olan kardeşimize ve bütün gazeteci camiasına da tekrar geçmiş olsun diyorum" dedi.
(HÇ-ÖK-Y)

04.02.2013 12:55:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT