1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Serhat Bölgesi Sibirya Soğuğu Altında!

Serhat Bölgesi Sibirya Soğuğu Altında!

Serhat Bölgesi Sibirya Soğuğu Altında!
A+A-

Soğuk havanın etkisini arttırarak sürdüğü bölgede gece saatlerinde, hava sıcaklığı eksinin altında Kars'ta 14, Bitlis'te 10, Ağrı'da 7, Van ve Erzurum'da 6, Iğdır'da 5, Erzincan'da 4, Hakkari ve Muş'ta 3 derece olarak kaydedildi.

 

Soğukların etkisini sürdürdüğü bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 dereceyle Ardahan'da ölçüldü. Meteoroloji'ye göre; Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan bölgede havanın parçalı ve çok bulutlu, yer yer kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Bölgede gece saatlerinde sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 14, Bitlis'te 10, Ağrı'da 7, Van ve Erzurum'da 6, Iğdır'da 5, Erzincan'da 4, Hakkari ve Muş'ta 3 derece kaydedildi. 

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Erzurum'da 2, Bitlis ve Van'da 4, Hakkari'de 5, Erzincan'da 7, Iğdır'da 8, Ağrı'da sıfır, Ardahan'da sıfırın altında 8, Kars'ta sıfırın altında 3 ve Muş'ta sıfırın altında 2 derece tahmin ediliyor. Kar kalınlıkları ise Erzurum'daki Palandöken'de 33, Konaklı ile Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 26 santimetre olarak ölçüldü. Kentlerdeki çatılarda boyu 1,5 metreyi bulan buz sarkıtları oluştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT