1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Serdivan Belediyesi Kışa Hazırlıklı Girdi

Serdivan Belediyesi Kışa Hazırlıklı Girdi

Serdivan Belediyesi Kışa Hazırlıklı Girdi
A+A-

Kış mevsimi ile birlikte bastıran kar yağışına karşı ile Serdivan Belediyesi 24 saat prensibi ile mücadeleye başladı. Pazartesi sabahından itibaren teyakkuza geçen Serdivan Belediyesi Fen İşleri Müdür

Kış mevsimi ile birlikte bastıran kar yağışına karşı ile Serdivan Belediyesi 24 saat prensibi ile mücadeleye başladı. Pazartesi sabahından itibaren teyakkuza geçen Serdivan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, araç gereç ve personeli ile mevsimin ilk kar yağışını karşıladı.
Kar yağışı ile ilgili ayrıca kriz masası da oluşturan Serdivan Belediyesi, cadde ve sokakların yanı sıra, ilçedeki okul, hastane ve cami gibi toplu kullanılan alanların da çevre temizliğini gerçekleştirerek mağduriyet yaşanmasının önüne geçti.
Kar küreme, dona karşı tuzlama ve acil durumlar için ambulansı ile birlikte kar mücadelesine hazır olduklarını ifade eden Serdivan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Muzaffer Şanlı; ''2 greyder, 4 kepçe, bir kar küreme aracı, 1 tuzlama ve 2 adet te elle tuzlama yapılan araç, bir ambulans ile 2 vardiya halinde çalışan 30 personel ile mevsimin ilk kar yağışını Esentepe Mahallemizde karşıladık. Her zaman olduğu gibi ilk karla karşılan bölgemiz olan Esentepe Mahallesinde yolları gece boyu açık tutmak için ekiplerimiz sürekli çalıştılar. Serdivan Belediyesi olarak gece ve gündüz acil müdahale ekiplerimiz, don ve buzlanmaya karşı da hazırlıklı bir şekilde beklemektedirler'' dedi.
Serdivan Belediyesi Fen işleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Salı günü de yoğun yağışa karşın, ara vermeden mücadele çalışmalarını sürdürdü. Kazımpaşa, Beşköprü, Esentepe gibi riskli bölgelerde kapalı yol bulunmadığını ifade eden Fen İşleri Müdürü Şanlı, ilçe, kampüs yolunu da trafik akışına sürekli açık tutmaya çalıştıklarını belirtti.
İş makinalarının yanı sıra bir ambulansı da acil durumlar için hazır bekleten Serdivan Belediyesi, meteorolojinin bu gece buzlanma tehlikesine karşı yaptığı uyarıyı da dikkate alarak, gece buzla mücadele için de ayrı bir ekibi de hazır beklettiği belirtildi.
Bu arada Serdivan Belediye Başkanını Yusuf Alemdar da, gece yapılan çalışmaları yerinde izlerken, çalışma bölgelerinde sık sık ziyaret ederek bilgi aldığı ifade edildi.
(RKO-RKO)

08.01.2013 12:52:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT