1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Serbest Bırakılan Suriyelilerden İlk Fotoğraflar

Serbest Bırakılan Suriyelilerden İlk Fotoğraflar

Serbest Bırakılan Suriyelilerden İlk Fotoğraflar
A+A-

Suriye'de cezaevlerinde tutulan 2130 Suriyeli ve muhaliflerin elinde bulunan 48 İranlı İHH İnsani Yardım Vakfı'nın arabuluculuğu ile özgürlüklerine kavuşmaya başladı. Şam'da Suriyeli sivillerin serbes

Suriye'de cezaevlerinde tutulan 2130 Suriyeli ve muhaliflerin elinde bulunan 48 İranlı İHH İnsani Yardım Vakfı'nın arabuluculuğu ile özgürlüklerine kavuşmaya başladı. Şam'da Suriyeli sivillerin serbest bırakılmasından ilk kareler objektiflere böyle yansıdı.
İHH İnsani Yardım Vakfı'nın arabuluculuğunda Suriye cezaevlerinde tutulan 2130 Suriyeli sivil ve muhaliflerin elinde tutulan 48 İranlı bugün serbest bırakılıyor. Suriye'de yaşanan olaylar sonrasında geniş kapsamlı yardım organizasyonları gerçekleştiren İHH'nın sivillerin serbest bırakılması için yürüttüğü diplomasi çalışmaları sonuç verdi. İHH ekipleri taraflar arasında yaptığı arabuluculuk sonucunda bugün Suriyeli muhaliflerin elinde tutulan 48 sivil İranlı ve Esed rejiminin elinde tuttuğu 76'sı kadın toplam 2130 Suriyeli sivilin serbest bırakılmasını sağladı. Sabah saatleri itibari ile sivil tutuklular salıverilmeye başlandı.
(ÖFA-ÖK-Y)

09.01.2013 13:30:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT