1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sera Altı Kayısılar Çiçek Açtı

Sera Altı Kayısılar Çiçek Açtı

Sera Altı Kayısılar Çiçek Açtı
A+A-

Mersin'in Bozyazı ilçesinde sera altı kayısılar çiçek açmaya başladı. Sera altı kayısı yetiştiriciliği yapan Mustafa Dilber, sera altı kayısı yetiştiriciliğinin Bozyazı için muzdan sonra ikinci geçim

Mersin'in Bozyazı ilçesinde sera altı kayısılar çiçek açmaya başladı. Sera altı kayısı yetiştiriciliği yapan Mustafa Dilber, sera altı kayısı yetiştiriciliğinin Bozyazı için muzdan sonra ikinci geçim kaynağı olabileceğini söyledi.
Sera altı kayısı ağaçlarının Ocak ayının ortalarında çiçek açmaya başladığını, Nisan ayının ortalarında ise meyve verdiğini belirten Dilber, "Sera penceresinden giren arılar döllenmeyi gerçekleştirmekte. Burada yetiştirdiğimiz kayısı organik. Ürünü bir günde toplayıp satıyorum. 600 metrekare seradan 8 bin lira para aldım. Masrafı az, iki sefer ilaç yaptım, başka bir masraf ve bakımı yok" dedi.
Masrafı az, iyi kazanç getiren sera altı kayısının teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Dilber, "Yetkililer bu konuda vatandaşa yardımcı olur teşvik ederlerse muzdan sonra turfanda kayısı yetiştiriciliğinin vatandaş için ikinci gelir kaynağı olacağı inancındayım" diye konuştu.
(ALT-KYM-Y)

24.01.2013 16:00:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT