1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şenyurt Sınır Kapısı 30 Yıl Sonra Suriyeli Yaralı İçin Açıldı

Şenyurt Sınır Kapısı 30 Yıl Sonra Suriyeli Yaralı İçin Açıldı

Şenyurt Sınır Kapısı 30 Yıl Sonra Suriyeli Yaralı İçin Açıldı
A+A-

Suriye'deki iç çatışmalarda yaralanan Suriyeli Velit Behcet Muhammed, tedavi için 30 yıldır kapalı olan Şenyurt Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirildi. Suriye'nin Haseki iline bağlı Dırbasiye ilçesin

Suriye'deki iç çatışmalarda yaralanan Suriyeli Velit Behcet Muhammed, tedavi için 30 yıldır kapalı olan Şenyurt Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirildi.
Suriye'nin Haseki iline bağlı Dırbasiye ilçesinde çıkan çatışmada yaralanan 25 yaşındaki Velit Behcet Muhammed, tedavi edilmek üzere Şenyurt Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirildi. Türkiye'deki yakınlarının ilgili makamlardan izin alması ile tedavi amacıyla Türkiye'ye getirilen yaralı Suriyeli için 30 yıldır kapalı olan Şenturt Sınır Kapısı özel izinle açtırıldı. Ayağına isabet eden kurşunla yaralandığı öğrenilen Muhammed, Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Yakınları tarafından Şenyurt Sınır Kapısı'nda bekleyen 112 Acil Servis ekiplerine teslim edilen Muhammed'in evli olduğu ve tedavisinin ardından Türkiye'ye sığınan akrabalarının yanına yerleştirileceği öğrenildi.
(İA-YRT-CC-Y)

25.01.2013 13:30:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT