1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şemsiyeli Park İçin Çalışma Başladı

Şemsiyeli Park İçin Çalışma Başladı

Şemsiyeli Park İçin Çalışma Başladı
A+A-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde bulunan Atatürk Parkı'nda yeni bir çalışma başlattı. Başkan Toçoğlu, "Şehrimizin tarihi ile özdeşleşmiş Şemsiyeli Parkı hemşerilerimizin hizmetine sunma

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde bulunan Atatürk Parkı'nda yeni bir çalışma başlattı. Başkan Toçoğlu, "Şehrimizin tarihi ile özdeşleşmiş Şemsiyeli Parkı hemşerilerimizin hizmetine sunmak için başlattığımız çalışmayı en kısa sürede tamamlayacağız. Şemsiyeli Park yeni haliyle çok güzel olacak" dedi.
Atatürk Parkı'nda bulunan işletmeleri ve parkın duvarlarını, yürütülen çalışmalar kapsamında yıkan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, parkta yeni bir çalışma başlattı. Vatandaşların ihtiyaçlarını dikkate alarak çalışma yaptıklarını kaydeden Başkan Zeki Toçoğlu, "Büyükşehir Belediyesi olarak şehir merkezini çok daha güzel ve vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getirmek için yoğun bir çalışma yürüttük. Gar Meydanı'ndaki kötü görüntüye son vererek, şehrin vitrini konumundaki Gar Meydanı'nı hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Orhan Camii Meydanı'yla şehir merkezimiz nefes aldı. Atatürk Bulvarı ve Karaağaç Bulvarı'nda vatandaşlarımızın memnun kaldığı çevre düzenleme çalışmasını tamamladık. Ağa Camii ve Yeni Camii'nde hızla devam eden meydan çalışmalarımızla birlikte Atatürk Parkı'nda da vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni bir çalışma başlattık" diye konuştu.
Başkan Toçoğlu, parkta yürütülen çalışmalarla ilgili olarak, "Atatürk Parkı eski haliyle kötü bir görünüm sergiliyordu ve vatandaşlarımızdan şikâyetler alıyorduk. Şehrimize, tarihi ile özdeşleşmiş Şemsiyeli Parkı kazandırmak için çalışma başlattık. Park'ta yapılacak yeşillendirme ve aydınlatma çalışmalarıyla birlikte yürüyüş yolları da düzenlenerek modern oturma grupları kurulacak. Park'ta ayrıca, hemşerilerimizin çaylarını uygun fiyata içebilecekleri bir çayevi de kurulacak. Şemsiyeli Park yeni haliyle, çok daha güzel olacak" ifadelerini kullandı.
(RKO-RKO)

07.02.2013 19:02:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT