1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şemdinli'de Darp Edilen Öğretmene Destek

Şemdinli'de Darp Edilen Öğretmene Destek

Şemdinlide Darp Edilen Öğretmene Destek
A+A-

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde önceki gün saldırıya uğrayan okul müdürüne destek için bir araya gelen öğretmenler, yürüyüş ve basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı. Kar yağışı altında Eşit Yakınl

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde önceki gün saldırıya uğrayan okul müdürüne destek için bir araya gelen öğretmenler, yürüyüş ve basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı.
Kar yağışı altında Eşit Yakınlık Derneği (YAKIN-DER) önünde toplanan öğretmenler, çeşitli pankartlar taşıyıp sloganlar atarak Cumhuriyet Caddesi'nde yürüdü. Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yapan dernek temsilcisi Dilşat Öpengin, Şemdinli'nin Altınsu Köyü Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Necip Yılmaz'ın önceki gün saldırıya uğradığını hatırlattı. Veli oldukları zannedilen 4 kişinin okula zincir ve sopalarla girerek öğretmen arkadaşlarına sınıfta fiziki saldırıda bulunduğunu belirten Öpengin, "Bu kabul edilemez çirkin saldırı sonucunda değerli öğretmen arkadaşımız, vücudunun çeşitli yerlerinden darp almış ve zedelenmiştir. Olay sonrası arkadaşımız ve okul idaresi soğukkanlılıklarını muhafaza edip şiddetin daha fazla büyümemesi için çaba sarf etmiş ve duyarlı davranmışlardır. Bu çirkin saldırıyı hangi amaçla yapılmış olursa olsun kabullenemiyor ve nefretle kınıyor ve benzer olayların toplumumuzda bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Bu tür olayların bu kadar rahat yapılması, okullarda güvenlik sorununu bir kez daha gündeme getirmiş olup, okullarımızın güvenlik zafiyetlerini yetkili kurum veya mercilerin gündemlerine almalarını zorunlu hale getirmiştir. Aksi takdirde benzer olayların yaşanması kaçınılmaz olabilir. Şemdinli halkının, geleceğimizi inşa eden değerli öğretmenlerimize sahip çıkma duyarlılığını göstereceğinden hiç kuşkumuz yoktur. Bu duyarlılığı resmi kurum ve mercilerden de beklemekteyiz. Takdir edersiniz ki, öğretmenler de zaman zaman hatalar yapabilirler ancak bunun için de her zaman hukuki ve demokratik süreçler mevcuttur. Sorunların çözümünde hiçbir zaman şiddet veya zorba yöntemlerin kullanılmasını meşru görmemekteyiz. Son olarak toplumun bütün kesimlerine sağduyu çağrısı yapıyor, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Yapılan basın açıklamasının ardından öğretmenler sessizce dağıldı.
(AK-MET-GS-Y)

09.01.2013 15:29:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT