1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şemdinli'de Daka Toplantısı (Fotoğraflı

Şemdinli'de Daka Toplantısı (Fotoğraflı

Şemdinlide Daka Toplantısı   (Fotoğraflı
A+A-

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bilgilendirme toplantısı yaptı. DAKA, Bitlis, Hakkari, Muş ve Van'da uygulanacak olan "İktisadi Mali Kalkınma Programı, KOBİ'lere Ha

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

DAKA, Bitlis, Hakkari, Muş ve Van'da uygulanacak olan "İktisadi Mali Kalkınma Programı, KOBİ'lere Hayat Verecek" programı kapsamında, Şemdinli'de bilgilendirme toplantısı yaptı.
Şemdinli Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan DAKA Uzmanı Hilal Aydın, Van, Muş, Hakkari ve Bitlis'e tahsis edilen kaynağın, bu illerde faaliyet gösteren KOBİ'ler tarafından sunulacak AR-GE, markalaşma, kalite sertifikasyonu, yeni ürün üretilmesi, ürün çeşitlendirilmesi, üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik projelerde kullanılacağını belirtti. Aydın, "Tüm bu çalışmalar için program kapsamında toplam 10 milyon lira kaynak ayrılırken, başarılı projeler asgari 75 bin lirayla, azami 250 bin lira tutarında kaynak kullanabilecek" dedi.

Toplantıya, Şemdinli Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve aynı zamanda Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muharrem Tekin, DAKA üyeleri ile ilçedeki bazı girişimciler katıldı.
(AK-Yİ-Y)

25.01.2013 13:21:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT