1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şemdinli'de Çığ

Şemdinli'de Çığ

Şemdinlide Çığ
A+A-

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yoğun kar yağışı sonucu oluşan çığlar... Yeni Mahalle'de dere yatağında bulunan 3 evin üzerine çığ düştü. Çığ tehlikesini erken fark eden vatandaşların evlerini zamanı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yoğun kar yağışı sonucu oluşan çığlar...
Yeni Mahalle'de dere yatağında bulunan 3 evin üzerine çığ düştü. Çığ tehlikesini erken fark eden vatandaşların evlerini zamanında boşaltması üzerine can kaybı yaşanmazken, 3 ev tamamen çığ altında kaldı.
2 ÇOBAN 200 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÇIĞ ALTINDA
Öte yandan Şemdinli ilçesinden 30 kilometre uzaklıktaki Mağaraönü köyünde ise, hayvanlara bakmaya giden İdris Kaya ile henüz ismi öğrenilemeyen 2 çobanın çığ altında kaldığı bildirildi. Çobanların halen çığ altında olduğu ve köylüler tarafından kurtarılmaya çalışıldığı bildirildi.
İlçeden 20 kilometre uzaklıkta bulunan Aşağı Kayalar köyünde ise bir ahırda bulunan 200 küçükbaş hayvanın ise çığ altında kalındığı bildirildi.
KAR ESARET SÜRÜYOR
Bölgede kar kalınlığı ilçe merkezinde 1 metreye varırken yüksek kesimlerde 2 metreye ulaştığı bildirildi. Elektrik direklerinin gece yarısı devrilmesi sonucu elektrik verilmeyen Şemdinli ilçesine bağlı 142 köy ve mezra ile 1 beldenin yolları kapandı. İlçenin tek bağlantısı olan Yüksekova-Şemdinli karayolunun ise yoğun kar yağışı nedeniyle kapandığı belirtildi.
İlçe kaymakamı Cengiz Erdem, bütün vatandaşları mümkün olduğu sürece evlerinden çıkmamaları konusunda uyardı.
(AK-YET-Y)

09.01.2013 15:47:54 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT