1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sema-der Sincik'te 200 Öğrenciye Ücretsiz Özel Ders Veriyor

Sema-der Sincik'te 200 Öğrenciye Ücretsiz Özel Ders Veriyor

Sema-der Sincikte 200 Öğrenciye Ücretsiz Özel Ders Veriyor
A+A-

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde dershane olmadığı için ilk ve orta öğretim gören öğrenciler, Sema-Der'in açtığı okuma salonuna giderek ücretsiz ders alıyorlar. Sema-Der Sincik okuma salonu sorumlusu M

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde dershane olmadığı için ilk ve orta öğretim gören öğrenciler, Sema-Der'in açtığı okuma salonuna giderek ücretsiz ders alıyorlar.
Sema-Der Sincik okuma salonu sorumlusu Mehmet Cihan Erkan, "Sema-Der 3 yıldır SODES kapsamında Sincik ilçesinde olmayan dershane açığını kapatmak amacıyla burada eğitim gören öğrencilerimizin ücretsiz faydalanabileceği okuma salonu açıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl içerisinde açtığımız okuma salonunda 60 ilköğretim öğrencisine ücretsiz özel ders verdik, burada özel ders alan 4 öğrencimiz fen lisesini, 4 öğrencimiz Anadolu lisesini, 8 öğrencimiz de meslek liselerini kazandılar. Bu yıl Temmuz ayı itibarıyla çalışmalarımıza başladık Ekim ayı başlarında okuma salonumuzu açtık, ilk ve orta öğretim okullarında öğrenin gören yaklaşık 200 öğrenciye 5 ana branşta haftada 24 saat ücretsiz özel ders vermeye devam ediyoruz. Okuma salonumuzda özel ders alan öğrencilerimize ücretsiz kitap dağıtıyoruz, ücretsiz deneme sınavları yapıyoruz. Burada okuma salonu açılmasına katkılarından dolayı ilçe Kaymakamımız Sayın Ergün Baysal ve Belediye Başkanımız Sayın Hasari Altıntel'e teşekkür ediyorum" dedi. Okuma salonunda özel ders alan öğrencilerden Mahmut Büyükçelebi ise, "Bizim burada dershane yok sağ olsun Sema-Der bize bir dershane açtılar, bu okuma salonu bizim için bulunmaz bir nimet biz de bu nimetten faydalanarak eksikliklerimizin gidermek için bu okuma salonuna gelip özel ders alıyoruz. İlçemizin durumu ortada maddi durumumuz el vermediği için başka ilçelere dershaneye gidemiyoruz. Sema-Der bize destek oldu. İlçemizde okuma salonu açarak bir kuruş almadan bize ücretsiz ders vererek olmayan dershane açığını kapattılar" dedi.
(CK-ÖK-Y)

18.01.2013 11:28:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT