1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Selvi Boylum Al Yazmalım'a DOU'dan unutulmaz sergi...

Selvi Boylum Al Yazmalım'a DOU'dan unutulmaz sergi...

Selvi Boylum Al Yazmalım'a DOU'dan unutulmaz sergi...
A+A-

Selvi Boylum Al yazmalım efsane filmi unutulmadı ve yeni sergisi açıldı. Doğuş Üniversitesinden selvi boylum al yazmalım için süpriz ve muhteşem sergi açıldı..Selvi Boylum Al Yazmalım'a muhteşem sergi..

Unutulmaz Türk sinamasına damga vuran Selvi boylum al yazmalım filmi unutulmadı ve Doğuş üniversitesi tarafından duyarlı bir davranış geldi ve Selvi boylum al yazmalım filmi için sergi açtı. Açılan sergi için Doğu üniversitesince Gözaçan Kültür ve sanat merkesinde sergi açıldı ve unutulmaz duayen isim Türkan şoray katıldı.


Selvi boylum al yazmalım için düzenlenen bu muhteşem sergi için güzel uyuncu Türkan şoray ve senarist Ali özgentürk ve yardımcı doçent doktor Elif Ersoy bu muhteşem sergide buluştu.Selvi Boylum  Al yazmalım efsane filmi unutulmadı ve yeni sergisi açıldı. Doğuş Üniversitesinden  selvi boylum al yazmalım için süpriz sergi...

Aksoy’un ‘’Edebiyattan Sinemaya’’ konulu sunumunun ardından, Kırgız yazar Cengiz Aymatov’un ‘’Kırmızı Eşarp’’ öyküsü ile filmin senaryosu arasındaki farklılıkların tartışıldığı panel gerçekleşti. Panelin moderatörlüğünü Türk Sineması Araştırmacısı M.Ünsal Elbeyli üstlendi.

 
Programın ardından DoğuşÜniversitesi öğretim görevlileri ve öğrencileri,  ünlü sanatçı Türkan Şoray ve filmin senaryo yazarı Ali Özgentürk  ile birlikte ‘’Selvi Boylum Al Yazmalım:Edebiyattan Sinemaya,Film Fotoğrafları Sergisi’’ ni gezdiler. Yoğun ilgi gören bu sergi,23 Aralık 2014 tarihine 

selvi-boylum.jpeg

 

A+A-

HABERE YORUM KAT