1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Selim'de Kar Üzerinde Oynanan Cirit, İzleyicileri Büyüledi

Selim'de Kar Üzerinde Oynanan Cirit, İzleyicileri Büyüledi

Selimde Kar Üzerinde Oynanan Cirit, İzleyicileri Büyüledi
A+A-

Kars'ın Selim ilçesinde Kaymakamlık ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından karlı zeminde düzenlenen Ata sporu cirit gösterisi, soğuk havaya aldırış etmeden müsabakayı izleyen izleyicileri a

Kars'ın Selim ilçesinde Kaymakamlık ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından karlı zeminde düzenlenen Ata sporu cirit gösterisi, soğuk havaya aldırış etmeden müsabakayı izleyen izleyicileri adeta büyüledi.
Selim Çıplaklı Köyü Doğanpınar Atlı Cirit Kulübü ile Erzurum Çayırtepe Atlıspor Kulübü arasında oynanan cirit müsabakası nefes kesti. Müsabakayı izlemek için toplanan vatandaşlar devre aralarında davul zurna eşliğinde halaylar çekerek ısındı. Kar üstünde oynanan cirit karşılaşmasında zaman zaman sporcular zor anlar yaşadı.
Kars Valisi Eyüp Tepe, organizasyon sonunda yaptığı açıklamada, Selim'de geleneksel sporlardan cirit, atlı kızak ve okçuluk müsabakalarının yapıldığı güzel bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirtti.
Vali Tepe, "Organizasyonda ufak tefek sıkıntılar var ama genel manada katılım çok iyi. Halkın desteği ve katılımı bizi umutlandırdı. Önümüzdeki yıllarda bunun daha güzelini, daha organize bir şekilde yapmaya çalışacağız" dedi.
Cirit gösterisi sonunda sporculara plaket verildi.
(IÇ-AA-Y)

10.02.2013 16:02:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT