1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Selendi'deki Eski Tekel Depoları Adalet Bakanlığı'na Devredildi

Selendi'deki Eski Tekel Depoları Adalet Bakanlığı'na Devredildi

Selendideki Eski Tekel Depoları Adalet Bakanlığına Devredildi
A+A-

AK Parti Selendi İlçe Başkanı Muhammet Akcan, bugüne kadar atıl durumda bulunan eski Kula yolu üzerindeki Tekel Tütün Deposu'nun Adalet Bakanlığı'na devredildiğini, küçük onarımların ardından açık cez

AK Parti Selendi İlçe Başkanı Muhammet Akcan, bugüne kadar atıl durumda bulunan eski Kula yolu üzerindeki Tekel Tütün Deposu'nun Adalet Bakanlığı'na devredildiğini, küçük onarımların ardından açık ceza infaz kurumu olarak açılabileceğini bildirdi.
Ak Parti İlçe Başkanı Akcan, konuyla ilgili yaptığı açıklama da, "Başta Manisa Milletvekilimiz Hüseyin Tanrıverdi ve diğer milletvekillerimiz, konuyla ilgileniyor. Atıl durumda bulunan tekel tütün depolarının küçük onarımlar ile açık ceza infaz kurumu olarak düzenlenmesine yönelik çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayabilir. Tekel depolarının Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun kararı ile Adalet Bakanlığı'na tahsis edilmek üzere Hazine'ye devri uygun görülmüş olup, ardından Hazine adına devri gerçekleşmiştir. Bu tahsisin ardından, Selendi ilçesinde atıl vaziyette bulunan tütün depolarına ait taşınmazların üstünde yarı açık cezaevi açılması planlanmakta" diye konuştu.
Akcan, atıl durumdaki taşınmaz ve binaların Adalet Bakanlığı'na devrinin sevindirici olduğunu belirtti.
(AÇ-ERG-Y)

02.01.2013 17:49:57 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT