1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Selendi Müftülük Binası İnşaatı Tamamlandı

Selendi Müftülük Binası İnşaatı Tamamlandı

Selendi Müftülük Binası İnşaatı Tamamlandı
A+A-

Selendi İlçe Müftülüğü inşaatı tamamlandı. Müftülük hizmet binasında lojman, misafirhane, kız Kur'an kursu, hac ve umre bürosu ile Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarının satış yeri ile bir kütüphane b

Selendi İlçe Müftülüğü inşaatı tamamlandı. Müftülük hizmet binasında lojman, misafirhane, kız Kur'an kursu, hac ve umre bürosu ile Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarının satış yeri ile bir kütüphane bulunuyor.
Selendi Müftüsü Ramazan Coşkun, yaptığı açıklamada, yıllardır Hükümet Konağı içindeki iki odada hizmet veren müftülük için Şerefiye Mahallesi'ndeki 204 metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde 6 katlı olarak inşa edilen Müftülük Sitesi'nin tamamlandığını söyledi. Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan Müftülük Sitesi'nde müftülüğün yanı sıra lojman, misafirhane, kız Kur'an kursu, hac ve umre bürosu ile Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları satış yeriyle bir kütüphanenin de yer alacağını kaydeden Müftü Coşkun, "İslam dininin itikat, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işlerini yürütmek, vaaz, hutbe, konferans ve benzeri faaliyetler ile her türlü basın ve yayın vasıtalarından yararlanarak, cami içinde ve dışında toplumu dini konularda aydınlatmak, vaaz ve hutbe konularını tespit etmek ve gerektiğinde hutbe metinleri hazırlamak, Kur'an kursları ile dinimizi öğrenmek isteyenlere eğitim ve öğretim işlerini sunmak, dini soruları yazılı veya sözlü olarak cevaplandırma hizmetleri yeni binamızda daha sağlıklı olacak. Bu sitenin yapımında bizlere maddi ve manevi destek olan tüm ilçe halkına teşekkür ediyorum" dedi.
(AÇ-ERG-Y)

08.02.2013 15:53:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT