1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Selender'den Selçuk Belediyesi'ne Teşekkür

Selender'den Selçuk Belediyesi'ne Teşekkür

Selenderden Selçuk Belediyesine Teşekkür
A+A-

Selçuk Engellilerini Destekleme Derneği (SELENDER), Selçuk Belediyesi'ne, belediye tahsilatlarının yaşlı ve engellilerden evlerden yapılması nedeniyle teşekkür etti. SELENDER Başkanı Mehmet Durmuş, y

Selçuk Engellilerini Destekleme Derneği (SELENDER), Selçuk Belediyesi'ne, belediye tahsilatlarının yaşlı ve engellilerden evlerden yapılması nedeniyle teşekkür etti.
SELENDER Başkanı Mehmet Durmuş, yayınladığı mesajında şunları kaydetti.: "Yalnızca ülkemiz için değil, dünya için stratejik öneme sahip ilçemize yakışan çalışmaları görmek bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Engelli ailelerin "tahsilât" konusunda belediyemize gitmeden gelir servisinden bu hizmeti alması sevindirici bir durum. Selçuk'un; Kentsel Otomasyon Sistemiyle bütünleşmesini sağlamak, bu hususun düşünülmesi ve hayata geçirmesini çok önemsiyoruz. Belediye başkanımıza ve yetkililere bu hususta teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemizin bunun gibi çok daha önemli gelişmeleri yaşayacağını düşünüyorum. Engellilerin geçiş güzergâhlarının önündeki kısıtlamaların kalkması başta olmak üzere birçok konuda belediyemiz öncülük edecektir. Derneğimizin faaliyet alanı genişledikçe bizlerde bu ve benzeri hakların kazanılmasında gerek yetkililerden gerekse ilçe halkından duyarlılık talep edeceğiz. Örneğin İlçemizde neden bir 'Engelsiz Kafe' olmasın? İçerisinde ailelerin sohbet edebileceği, üniversite öğrencileri başta olmak üzere burada gönüllü faaliyetlerde bulunmasını sağlamak hayal değil. Bilgisayar ve emek atölyelerinin barındırıldığı bu ortamı ilçemize gelen turistlerin sadece beğenisi için değil, ilçe insanımızın bunu hak ettiği için gerçekleştirmeliyiz. Bir ilçenin çağdaşlık düzeyine erişmesi, o ilçede bulunan engellilerin sosyal yaşamda var olmasıyla ölçülür. Bu ve benzeri düşüncelerimizi başkanımızla paylaşacağız."
(NÖS-ERG-Y)

20.02.2013 13:49:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT