1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Selde Evlerinde Mahsur Kalan Aileyi İtfaiye Kurtardı

Selde Evlerinde Mahsur Kalan Aileyi İtfaiye Kurtardı

Selde Evlerinde Mahsur Kalan Aileyi İtfaiye Kurtardı
A+A-

Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkilerken, Aksu ilçesinde dere suyunun yükselmesi sonucu evlerinde mahsur kalan 4 kişilik bir aileyi itfaiye kurtardı. Antalya'nın Aksu ilçesinde Kargılı Der

Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkilerken, Aksu ilçesinde dere suyunun yükselmesi sonucu evlerinde mahsur kalan 4 kişilik bir aileyi itfaiye kurtardı.
Antalya'nın Aksu ilçesinde Kargılı Dere'nin suyunun yükselmesi sonucu dere kenarında bulunan bir evde mahsur kalan 4 kişi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Polis ekipleri, bölgede devam eden şiddetli yağış nedeniyle vatandaşlara uyarılarda bulunurken, polisin uyarısına rağmen bir aile geceyi geçirecekleri bir yer olmadığını belirterek evden çıkmak istemedi. Ancak şiddetli yağmurun etkisiyle Kargılı Dere'nin suyu yükselince 4 kişilik aile evlerinde mahsur kaldı.
Mehmet Yıldırım, Gazal Yıldırım ve ilköğretim okulu öğrencisi çocukları Sebahattin Yıldırım ve Ünzile Yıldırım'ı mahsur kaldıkları evlerinden önce Aksu Belediyesi ekipleri iş makineleri ile kurtarmaya çalıştı ancak evin önündeki su seviyesinin yüksek olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, 4 kişiye can yelekleri giydirdikten sonra bota alarak kıyıya getirdi.
Mehmet Yıldırım, "Ben işteydim. Ailemin evde mahsur kaldığını duyunca geldim. Sular yükselmişti. Evden çıkamadık. İtfaiye bizi kurtardı" dedi.
Ailenin geceyi Tarım İşletmeleri Genel Müdürlügüne ait (TİGEM) misafirhanede geçirecekleri bildirildi.
Çalışmaları Aksu Kaymakamı Raif Özener de yakından izledi.
(İA-SK-GS-Y)

12.01.2013 17:57:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT