1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Selçuk'ta Okullar Arası Bilgi Yarışması Yapıldı

Selçuk'ta Okullar Arası Bilgi Yarışması Yapıldı

Selçukta Okullar Arası Bilgi Yarışması Yapıldı
A+A-

Selçuk'ta ortaokul ve liselerin katıldığı okullar arası bilgi yarışması düzenlendi. Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu ve Selçuk İMKB Anadolu Lisesi ilçeyi İzmir'deki final yarışmasında temsil etme hakkı ka

Selçuk'ta ortaokul ve liselerin katıldığı okullar arası bilgi yarışması düzenlendi. Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu ve Selçuk İMKB Anadolu Lisesi ilçeyi İzmir'deki final yarışmasında temsil etme hakkı kazandı.
Mesleki Teknik Lisesi ve Anadolu Teknik Lisesi toplantı salonunda düzenlenen bilgi yarışması iki ayrı kategoride gerçekleşti. İzmir'deki yarışmada Selçuk ilçesini temsil etmek için ter döken öğrenciler, oldukça başarılı bir yarışma çıkardılar.
Yarışmayı izleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Baki Şimşek, öncelikle bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen yönetici, öğretmen, öğrenci ve katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini belirtti. Şimşek, bilgileriyle yarışan tüm okulların gönüllerin birinci olduğunu söyledi ve bilgi yarışmalarında Selçuk'un İzmir'de her zaman önemli bir yerinin olduğunu vurguladı. Geçmiş yıllarda İsabey İlköğretim Okulu'nun İzmir'de yapılan yarışmalarda finale kaldığını, il üçüncüsü olduğunu hatırlatan Şimşek, aynı şekilde Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulunun da geçen yıl yarı finale kalarak başarılı bir yarışma gerçekleştirdiğini kaydetti. Bu yıl da ilçelerdeki ortaokullar ve liseler arasında yapılan bilgi yarışmasında Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu ile Selçuk İMKB Anadolu Lisesi'nin bu başarı geleneğini devam ettireceğine inandığını dile getiren Şimşek, bu konuda öğrencilerine güvendiğini vurguladı.
(NÖS-ARÇ-ERG-Y)

16.01.2013 14:11:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT