1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Selçuk'ta Kış Sinema Günleri Devam Ediyor Nilüfer Öztürk Silay İzmir

Selçuk'ta Kış Sinema Günleri Devam Ediyor Nilüfer Öztürk Silay İzmir

Selçukta Kış Sinema Günleri Devam Ediyor  Nilüfer Öztürk Silay  İzmir
A+A-

Selçuk Belediyesi'nin Kış Sinema Günleri, "Uzun Hikâye" filmi ile devam edecek. Selçuk Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından "Buz Devri" adlı animasyon çocuk filmi ile başlatılan Kış Sinema Günleri'n

Selçuk Belediyesi'nin Kış Sinema Günleri, "Uzun Hikâye" filmi ile devam edecek. Selçuk Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından "Buz Devri" adlı animasyon çocuk filmi ile başlatılan Kış Sinema Günleri'nin ikinci filmi, "Uzun Hikaye" adlı film olacak.
22 Şubat Cuma günü Selçuk Belediye Tiyatro Salonu'nda gösterimi yapılacak "Uzun Hikâye" filminin öyküsü 1940'lı yıllardan başlayarak 70'li yıllara kadar uzanıyor. Küçük yaşta yetim kalan ve dedesi tarafından dürüstlük, eşitlik, mertlik gibi ilkelere bağlı olarak yetiştirilen Bulgar Ali'nin haksızlıklarla mücadelesi sırasında, bencil ve çıkarcı insanların kumpası ile karşı karşıya kalmasını işleyen filmin başrolünde Kenan İmirzalıoğlu oynuyor. Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz ve Cihat Tamer gibi önemli isimlerin de rol aldığı filmin yönetmenliğini ise Osman Sınav yapıyor.
Hem hüzünlü, hem neşeli, hem de heyecanlı bir film olan 2012 yapımı "Uzun Hikâye" filminin ilk gösterimi 22 Şubat Cuma günü saat 19.30'da Belediye Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilecek. 23 Şubat Cumartesi, 24 Şubat Pazar ve 25 Şubat Pazartesi günü yine saat 19.30'da Belediye Tiyatro Salonu'nda sergilenecek filme tüm Selçuk halkı davet edildi.
(NÖS-ERG-Y)

20.02.2013 13:34:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT