1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Selçuk'ta "göçler Ve Mübadele" Konferansı Düzenlendi

Selçuk'ta "göçler Ve Mübadele" Konferansı Düzenlendi

Selçukta göçler Ve Mübadele Konferansı Düzenlendi
A+A-

Selçuk ilçesinde ilk defa ele alınan Göçler ve Mübadele konusu, izleyiciler tarafından ilgiyle takip edildi. Prof. Dr. Kemal Arı'nın konuşmacısı olduğu Göçler ve Mübadele Konferansı, ilk kez yapıld

Selçuk ilçesinde ilk defa ele alınan Göçler ve Mübadele konusu, izleyiciler tarafından ilgiyle takip edildi.
Prof. Dr. Kemal Arı'nın konuşmacısı olduğu Göçler ve Mübadele Konferansı, ilk kez yapıldığı ilçede ilgi gördü. Prof. Dr. Arı, işgal yıllarından başlayarak mübadeleye kadar uzanan süreci akıcı ve etkileyici bir şekilde anlattı. Zaman zaman alkışlarla sözü kesilen konuşmacı, konferansın sonunda coşkulu ve ilgili dinleyici kitlesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konferans bitiminde soruları cevaplayan ve kitaplarını imzalayan Prof. Dr. Kemal Arı'ya, düzenleme komitesi gönüllüleri adına Tangül Tütüncü tarafından Artemis heykelciği hediye edildi.
Selçuk ilçesi ve çevresindeki mübadilleri ile göçmenleri bir araya toplayan konferansı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Güller, CHP'li Selçuk Belediye Meclis üyesi Mehmet Karanfil, Hasan Uysal, Selçuk-Ephesus Rumeli Göçmenleri Dayanışma Derneği Başkanı Ali Akyüz, Selçuk Gönüllüleri Derneği Başkanı Faik Kaytancı, HEPAR İlçe Başkanı Ali Adıgüzel, ADD eski şube başkanı Şükrü Özkaynak, Selçuk Kent Belleği'nden arkeolog Yusuf Yavaş, CHP Selçuk İlçe Yöneticisi Özge Yıldırım, birinci nesil Girit bübadili Ümmet Vardar Mehmet Cebeci de izledi.
(NÖS-ERG-Y)

21.01.2013 11:50:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT