1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Selçuk Üniversitesi İlk 500 Hedefine Yaklaşıyor

Selçuk Üniversitesi İlk 500 Hedefine Yaklaşıyor

Selçuk Üniversitesi İlk 500 Hedefine Yaklaşıyor
A+A-

Selçuk Üniversitesi (SÜ), dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında olma yolundaki hedefine yaklaşıyor. SÜ dünyanın önemli uluslar arası derecelendirme kuruluşlarından İspanya Scimago Enstitüsü'nün

Selçuk Üniversitesi (SÜ), dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında olma yolundaki hedefine yaklaşıyor.
SÜ dünyanın önemli uluslar arası derecelendirme kuruluşlarından İspanya Scimago Enstitüsü'nün verilerine göre, 2012 yılında yükseköğretim kurumları arasında dünyada 724'üncü sıraya yükseldi. Sıralamada SÜ'nün önünde sadece İstanbul, Ankara ve İzmir'de bulunan bazı üniversiteler yer bulabildi. Dünya sıralamasında ilk 500'e Türkiye'den 5 üniversite girebildi.
SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, "İlk 500 hedefine adım adım ilerleyen üniversitemizin 2012 yılında 15 basamak yükselmesini önemsiyorum. Ayrıca üç büyük şehrimizin bazı üniversitelerinden sonra sıralamada yer bulan ilk üniversite olmamız bizim çok anlamlı. İnanıyorum ki, üniversitemiz önümüzdeki dönemde hem dünya sıralamasındaki hem de Türkiye sıralamasındaki derecesini yukarılara taşıyacaktır. Bu konuda gerek ülkemin gerekse şehrimin ve üniversitemin potansiyeline güveniyorum. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer alma yolundaki hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Selçuk Üniversitesi hem ülkemizin şartları hem de şehrimizin potansiyeli ile bu hedefi yakalayabilecek güçtedir" dedi.
(İP-Y)

20.02.2013 14:36:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT