1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Selahattin Demirtaş'tan flaş seçim açıklaması

Selahattin Demirtaş'tan flaş seçim açıklaması

Selahattin Demirtaş'tan flaş seçim açıklaması
A+A-

Selahattin Demirtaş, Ankara'daki patlamada hayatını kaybeden Kübra Meltem Mollaoğlu için kurulan taziye çadırını ziyaret etti. Demirtaş, 'Tek bir kişinin canı bizim seçim başarımızdan ve mitinglerimizden çok önemlidir' dedi.

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, önceki gün Ankara'da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden ve İstanbul'da toprağa verilen Kübra Meltem Mollaoğlu için Kadıköy'de kurulan taziye çadırını ziyaret etti.

Demirtaş, "Ben fikir olarak bu saatten sonra kabalalık büyük mitingleri gerekli görmüyorum. Seçim müzikli, cıvıl cıvıl bir kampanya yürütebilmeyi biz de isterdik. Ama bunun koşulları yok. Bu acılı ortamda bunu yapabilmemiz mümkün değil, doğru da değil" dedi.

 

"TEK BİR KİŞİNİN CANI SEÇİMDEN DAHA ÖNEMLİDİR"
Demirtaş ziyaret sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. HDP'nin seçim mitingleri düzenlememe ihtimalinin hatırlatılması üzerine Demirtaş, "Böyle acılı bir ortamda nasıl miting yapabiliriz ki, güvenliğimizi biz kendimiz de sağlarız. Bu konuda biz ciddi bir kaygı duymuyoruz. Tek bir kişinin canı bizim seçim başarımızdan ve mitinglerimizden çok önemlidir" dedi.


''MÜMKÜN DEĞİL, DOĞRU DA DEĞİL...''
Mitingleri çok da gerekli görmediğini söyleyen Demirtaş, "Partimizin MYK'sı 1-2 gün içinde toplanıp tartışacak. Ben fikir olarak bu saatten sonra kabalalık büyük mitingleri gerekli görmüyorum. Seçim müzikli, cıvıl cıvıl bir kampanya yürütebilmeyi biz de isterdik. Ama bunun koşulları yok. Bu acılı ortamda bunu yapabilmemiz mümkün değil, doğru da değil" diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT