1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şehzade Mehmet Koleji, Sarıkamış Şehitleri İçin Lokma Döktürdü

Şehzade Mehmet Koleji, Sarıkamış Şehitleri İçin Lokma Döktürdü

Şehzade Mehmet Koleji, Sarıkamış Şehitleri İçin Lokma Döktürdü
A+A-

Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu, 1915 yılında Kars Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak şehit düşen 90 bin askerin anısına lokma döktürdü. Sarıkamış Şehitleri için düzenlenen etkinliklerde, yaşan

Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu, 1915 yılında Kars Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak şehit düşen 90 bin askerin anısına lokma döktürdü. Sarıkamış Şehitleri için düzenlenen etkinliklerde, yaşanan trajedinin şehitlerini konu alan bir de belgesel film gösterildii.
Etkinliğe okul aile birliği ve öğrencilerin yanı sıra, çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Okulda düzenlenen lokma dökümü sırasında konuşan Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu Müdürü Muzaffer Yılmaz, "Sarıkamış şehitlerini unutmayacağız. Her yıl konuyla ilgili etkinlikler düzenleyen okulumuz, Sarıkamış şehitleri için önümüzdeki yıllarda da çeşitli etkinlikler düzenleyerek, o aziz insanları unutturmayacaktır. Orada şehit olan Mehmetçiklerimiz Türkiye'nin dört bir yanını, fedakârlığı temsil ediyor. Maalesef o yıllar basına sansür uygulandığı için, son yıllarda araştırmalar neticesinde yabancı kaynaklarla ortaya çıkarılan Sarıkamış'ta yaşananlar adeta Şarkın Çanakkalesi niteliğinde bir destan olarak zihinlerde yerini almaya devam edecektir. Günümüzde de bazı gerçekleri basınımızdan öğrenebilmekteyiz. Bu vesileyle tüm basının Gazeteciler gününü de tebrik ediyorum" dedi.
(AY-ERG-Y)

11.01.2013 18:29:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT