1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şehitoğlu'dan Başkan Özcan Hakkında Suç Duyurusu Mersin

Şehitoğlu'dan Başkan Özcan Hakkında Suç Duyurusu Mersin

Şehitoğludan Başkan Özcan Hakkında Suç Duyurusu  Mersin
A+A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevinden 10 yıl önce alınan ve Mersin İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanan Vahap Şehitoğlu, mahkemenin kararını uygu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevinden 10 yıl önce alınan ve Mersin İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanan Vahap Şehitoğlu, mahkemenin kararını uygulamadığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan hakkında suç duyurusunda bulundu.
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Şehitoğlu, 10 yıl önce Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevinden alınması nedeniyle uzun zamandır hukuk mücadelesi verdiğini belirtti. Mersin İdare Mahkemesi'nin, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevine dönmesini karar altına aldığını ifade eden Şehitoğlu, "Ancak bu karar uygulanmayıp başka bir daire başkanlığına atandım. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan hakkında, avukatım Mustafa Erdoğdu aracılığı ile Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Bildiğiniz gibi meydanlarda 'Adalet Çığlığı Atıyoruz' diye mitingler düzenleyen CHP'nin, Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan'ın yasalara uymaması ve partisinin bu durumumu bilmesine rağmen sesiz kalmasını esefle karşılıyorum. Belediye başkan ve yetkililerinin kanunsuz davranışları karşısında yüce yargının adaletine inanıyorum" dedi.
(KYM-Y)

06.02.2013 16:34:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT