1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şehitlere On Bin Kişi Yürüyecek

Şehitlere On Bin Kişi Yürüyecek

Şehitlere On Bin Kişi Yürüyecek
A+A-

Türkiye'de ilk kez 10 bin kişi şehitler için yürüyecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bu yıl Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü düzenleyecek olması nedeniyle Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd

Türkiye'de ilk kez 10 bin kişi şehitler için yürüyecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bu yıl Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü düzenleyecek olması nedeniyle Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde de hummalı bir çalışma sürüyor.
05-06 Ocak 2013 tarihlerinde gerçekleşecek olan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne 3 bin Erzurumlunun yanı sıra toplam 10 bin kişinin iştirak edeceğini belirten GHSİM Müdürü Fatih Çintimar, "İzcilerimiz geleneksel olarak 21 Aralıkta Allahüekber Şehitlerini Anma Tırmanışı yapacak. Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç öncülüğünde ise 05-06 Ocak 2013 tarihlerinde Sarıkamış'a 10 bin kişi ile gideceğiz ve şehitleri Anma Yürüyüşü yapacağız. Yürüyüş öncesinde 3 bin kişi Erzurum'da misafirimiz olacak" dedi.
Çintimar, şu anda Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk yönetiminde Şehitleri Anma Yürüyüşü için şehirde hazırlıklar yaptıklarını ve STK temsilcileri ile hep istişare halinde olduklarını da sözlerine ekledi.
(ERZ-AT-Y)

11.12.2012 16:36:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT