1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şehitkamil'de 1 Yılda 2 Binin Üzerinde Genç Krampon Yeşil Sahaya Çıkıyor

Şehitkamil'de 1 Yılda 2 Binin Üzerinde Genç Krampon Yeşil Sahaya Çıkıyor

Şehitkamilde 1 Yılda 2 Binin Üzerinde Genç Krampon Yeşil Sahaya Çıkıyor
A+A-

Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi'nin ilçenin üç farklı bölgesinde açtığı futbol okulları, geleceğin yıldız futbolcusu olmak isteyen çocuk ve genç yaştaki sporcularla dolup taşıyor. 81 il ve ilçe

Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi'nin ilçenin üç farklı bölgesinde açtığı futbol okulları, geleceğin yıldız futbolcusu olmak isteyen çocuk ve genç yaştaki sporcularla dolup taşıyor.
81 il ve ilçe genelinde yapılan proje yarışmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden "Gençlik ödülü" almaya layık görülen Şehitkamil futbol okullarında, her yıl 2 binin üzerinde 18 yaşının altında ki futbolcu adayı profesyonel bir eğitime tabi tutuluyor. Her yıl dünyada milyonlarca insanı stadyumlara çeken, ekran başına kilitleyen futbola olan ilgi, Gaziantep'te de her geçen gün artıyor. Çocuk ve genç yaşta ki futbol sevdalılarının ilgisini karşılıksız bırakmak istemeyen Şehitkamil Belediyesi ise Gazikent Futbol Akademisinde, İlçe Stadyumunda ve Selahattin Eyyubi Semt Sahasında, yeşil sahalar üzerinde koşmak isteyen umut dolu kramponlara ev sahipliği yapıyor. 6-18 yaş aralığındaki yıldız futbolcu adaylarının teorik ve uygulamalı olarak eğitim aldığı Şehitkamil futbol okullarında, genç yetenekler bir yandan tecrübeli ve tamamı kendi alanında uzman eğitmenlerden teknik ve taktik eğitim alırken bir yanda da kendileri için yıl içersinde planlanan sosyal ve sportif etkinliklere katılarak yıl içerisindeki yoğun eğitim öğretim maratonun stresini üzerlerinden atma fırsatı buluyorlar. Üst Yapısı ile alt yapısı arasında sağlam bir kurgu ile zincirleme bir köprü kuran Şehitkamil'de alt yapı başarıları birbirini kovalamaya devam ediyor, daha önceki sezonlar da il, bölge ve Türkiye şampiyonlarında başarılı derecelerin altına gururla imza atan Şehitkamil'de, 2012 2013 futbol alt yapı sezonlarında da işler yolunda gitmeye devam ediyor. U19 ve U17 liglerinde rakipleriyle arasındaki puan farkını açarak liderlik koltuğunda oturan yeşilsiyahlı kramponlarda U16 ve U 14 takımlarında, yıldız futbolcuların antrenmanlarda çizdiği performans Gaziantep ve Türk futbolu için büyük ümit vaat ediyor. Şehitkamil futbol okullarında eğitim gören geleceğin futbolcu adayları yaş grupları ve fiziksel güçlerine gruplandırılacak çalışmalara tabi tutulurken, 14 yaşından itibaren yeşil sahalarda ki resmi maçlarda forma şansı bulmaya başlayan genç kramponlar bu süreçten A takımlara giden yolda U 14-U16-17 ve U 19 kategorilerinde amatör bir ruhla profesyonelliğe doğru emin adımlarla yol kat ediyor.
Şehitkamil Belediyesi Spor Okulları'nın bir eğitim yuvası özelliğini taşıdığını belirten Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, spor okullarında eğitim verdikleri 13 branşta ilk hedeflerinin topluma sağlıklı bireyler yetiştirmek olduğunu, futbol okullarındaki eğitim programlarında çocuk ve genç yaştaki sporcuların psikolojik yapılarını kuvvetlendirmenin öncelikli ve önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Başkan Fadıloğlu, "Şehitkamil Belediyesi futbol okullarında her yıl 2 binin üzerinde sporcumuz eğitim görüyor, onların en büyük hedefi ve arzuları büyük takımlarda oynayan ağabeyleri gibi yıldız bir futbolcu olabilmek, bizim bu alandaki hedefimiz ise onlara futbolun her şeyden önce bir spor olduğu ilkesini hatırlatarak bu sporu yaparken eğlenmelerini ve hayata daha çok motive olabilmelerini sağlayabilmek, bu yüzden onların büyük hırslarla değil de sahada cıvıl cıvıl koştuklarını izlemek, antrenmanlar ve maçlardan sonra yüzlerindeki tebessümü görmek bizler için büyük bir mutluluk kaynağıdır" şeklinde konuştu.
Fadıloğlu, Gaziantep ve Türk sporuna gerçek sporcu kriterine uygun yeni yetenekler yetiştirebilmek adına bundan sonraki süreçte de tıpkı bu güne kadar olduğu gibi spor alanındaki yatırımlarının ve eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.
(MDC-Y)

18.02.2013 10:58:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT