1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit Uzman Çavuş Adana'da Toprağa Verildi

Şehit Uzman Çavuş Adana'da Toprağa Verildi

Şehit Uzman Çavuş Adanada Toprağa Verildi
A+A-

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde askeri birliğe taciz ateşi açılması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Doğan'ın cenazesi, Adana'da düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Şehit Uzman Çavuş Meh

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde askeri birliğe taciz ateşi açılması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Doğan'ın cenazesi, Adana'da düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
Şehit Uzman Çavuş Mehmet Doğan'ın cenazesi, Adana Asker Hastanesi morgundan alınarak merkez Sabancı Merkez Camii'ne getirildi. Tabutun askerlerin omzunda getirilmesi sırasında yakınları gözyaşı döktü. Tabuta sarılıp evladının fotoğrafını öpen şehidin babası Ali Doğan, "Oğlum" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Şehidin polis memuru kardeşi Hasan Doğan, babası ile annesi Fatma Doğan'ı teskin etmeye çalıştı. Tören alanındaki askeri görevliler de şehit annesiyle yakından ilgilendi. Şehidin hemşire eşi Yasemin Doğan ise, kucağına 4 yaşındaki oğlu Ali Eren'i alıp gözyaşı döktü. Minik Ali Eren, yakasına takılan babasının fotoğrafını sevip okşayarak görenleri duygulandırdı. Bir subay da şehidin oğlunun elini tutarak uzun süre okşadı. Tabuttaki şehidin fotoğrafının bulunduğu çerçeve bir ara yere düştü. Askerler yerden aldıkları çerçeveyi onardıktan sonra tekrar yerine koydu. Daha sonra Sabancı Merkezi Camii imamı dua okudu. Cenaze töreni sırasında güvenlik önlemi alan polis, havadan da helikopterle tedbir aldı. Adana Müftüsü Arif Gökce'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin tabutu, babası ve kardeşleri tarafından alınarak silah arkadaşlarına verildi. Şehidin naaşı, bir süre omuzlarda taşındıktan sonra top arabasına konuldu. Uzman Çavuş Mehmet Doğan'ın cenazesi, Buruk Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.
(FKE-CC-Y)

09.01.2013 12:48:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT