1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit Polis Memurunun Cenazesi Baba Ocağında

Şehit Polis Memurunun Cenazesi Baba Ocağında

Şehit Polis Memurunun Cenazesi Baba Ocağında
A+A-

Mardin Devlet Hastanesi acil servisi önünde teröristlerin polis aracına düzenlediği saldırı sonucu şehit olan polis memuru Cengiz Engizek'in cenazesi baba ocağına getirildi. Şehidin eşi Hatice Engizek

Mardin Devlet Hastanesi acil servisi önünde teröristlerin polis aracına düzenlediği saldırı sonucu şehit olan polis memuru Cengiz Engizek'in cenazesi baba ocağına getirildi. Şehidin eşi Hatice Engizek, "Cengiz sen merak etme, oğlumuzu senin gibi yetiştireceğim" dedi.
Mardin'de düzenlenen tören sonrası şehit polis memuru Cengiz Engizek'in cenazesi Kahramanmaraş'a gönderildi. Cenaze aracıyla Kahramanmaraş Şehir Devlet Hastanesi Yörükselim ek binasına götürülen şehidin cenazesi, ailesinin isteği üzerine Karamanlı Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.
Şehidin babası Hanifi Engizek, sık sık, "Dik durun" ikazları ile aile fertlerini uyardı. Kahramanmaraş Müftüsü Muhammet Gevher şehit için dua ettirirken aile fertleri tabuta sarılarak gözyaşları döktü.
Şehidin eşi Hatice Engizek, eşinin tabutuna sarılarak, "Cengiz'im oğlumuzu senin gibi yetiştireceğim. Tıpkı senin gibi olacak. Korkma" dedi. Şehidin 1,5 yaşındaki oğlu Muhammet de babasına veda etmesi için tabutun yanına getirildi.
Şehidin cenazesi, yarın cuma namazının ardından toprağa verilecek.
(YUT-GS-Y)

17.01.2013 17:40:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT