1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şehir Stadı Yenileniyor

Şehir Stadı Yenileniyor

Şehir Stadı Yenileniyor
A+A-

Van Büyükşehir Belediyespor, yeni sezon öncesi gerek Atatürk Şehir Stadı gerekse tesislerde yenileme çalışmaları başlattı.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Van Büyükşehir Belediyespor Basın Sözcüsü Metin Doğrul, yeni sezon öncesi hem statta hem de tesislerde tadilatlar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Van’da meydana gelen depremlerden sonra stadımız hasar görmüştü. Bizlerde mevcut koşullarla bu hasarları gidermeye çalıştık. Tribünlerde ve soyunma odalarıyla ilgili bir takım çalışmalar yaptık. Elimizden geldiğince stadı sezon başlayıncaya kadar kullanılabilir hale getireceğiz. Yine stadın iç ve dış duvarlarını boyadık. Çim sahamızı yeniledik” dedi.

Mevcut stadın Van için yeterli olmadığına vurgu yapan Doğrul, “Van’ın daha büyük ölçekte, daha kullanılabilir bir stada ihtiyacı var. Ancak mevcut stadı biz onarmaya çalıştık. Yeni bir stat için merkezi hükümete görev düşüyor. Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile görüşmelerimiz devam ediyor. Onlarda hükümetin bu konuda bir çalışmasının olduğunu söylüyorlar ama nerde, ne zaman ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi değilim. Şu anda kapalı tribünün bir kısmı hasarlı görünüyor, o yüzden kullanmamıza izin vermiyorlar. Portatif tribünler, kale arkası ve şeref tribünün olduğu bölümler kullanılacak. Tabi büyük bir taraftar kitlemiz var. Elimizde güzel bir stat olsa belki on binleri buraya toplayabiliriz. Biz merkezi hükümeti Van için güzel bir stadın yapılması için göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT