1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şehir Merkezinde Kış Lastiği Zorunluluğu

Şehir Merkezinde Kış Lastiği Zorunluluğu

Şehir Merkezinde Kış Lastiği Zorunluluğu
A+A-

Tokat il ve ilçe merkezlerinde yolcu ve öğrenci taşımacılığı yapan özel halk otobüsleri ve okul servis araçları ile genelgede belirtilen diğer araçlara kış lastiği kullanma zorunluluğu getirildi. T

Tokat il ve ilçe merkezlerinde yolcu ve öğrenci taşımacılığı yapan özel halk otobüsleri ve okul servis araçları ile genelgede belirtilen diğer araçlara kış lastiği kullanma zorunluluğu getirildi.
Tokat Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın genelgesi ile kış aylarında şehirlerarası taşımacılık yapan kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ve "A" türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin kış lastiği takma zorunluluğu getirildiği, şehir merkezinde ise uygulamanın Valiliklere bırakıldığı hatırlatıldı. Açıklamada ayrıca Tokat'ta hava şartları göz önüne alınarak İl ve İlçe merkezlerinde özellikle toplu taşıma yapan okul servis araçları, özel halk otobüsleri ile kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ve "A" türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin 10 Ocak 2012 28 Şubat 2013 tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunluluğu Valilik Makamının onayı ile uygun görüldüğü bildirildi. Bu doğrultuda 10 Ocak 28 Şubat tarihleri arasında başta şehir merkezlerinde yolcu ve öğrenci taşımacılığı yapan özel halk otobüsleri ve okul servis araçları ile genelgede belirtilen diğer araçların kış lastiği takmadan trafiğe çıkmamaları gerekmekte olduğu kaydedildi. Trafik ekiplerince araçlarda kış lastiği denetlemesi uygulamasına başladığı, yapılan kontrollerde kış lastiği bulundurmayan araçlara 500 TL idari para cezası uygulanacağı bildirildi.
(Nİ-SLH-Y)

11.01.2013 17:44:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT