1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sedef Hastalarına Müjde

Sedef Hastalarına Müjde

Sedef Hastalarına Müjde
A+A-

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde belediyeye ait Esire Kaplıcalarının sedef hastalığına iyi geldiği iddia edildi. Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, 51 derece sıcaklıktaki Esire Kaplıcalarının sedef hasta

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde belediyeye ait Esire Kaplıcalarının sedef hastalığına iyi geldiği iddia edildi.
Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, 51 derece sıcaklıktaki Esire Kaplıcalarının sedef hastalığına iyi geldiğini hatırlattı. Akbaş, bunu ispatlamak için bir süre önce Hisarcık-Simav yolunun yapımında çalışan ve sedef hastası olduğunu öğrendiği Sabahattin Ateş'i tedavi amacıyla belediyeye ait Esire Kaplıcalarında 1 ay boyunca tedavi görmesini sağladıklarını belirtti. Akbaş, "Tedavi sonucunda tedavi öncesi kol, bacak ve vücudunda oluşan yaralardan eser kalmadı. Şu an tamamen iyileştiğini söylüyor. Bir aylık süre zarfında kaplıca tedavisinin yanında takviye olarak karışımı bizde saklı olan bitkisel merhem de kullandı. Hastalığın tekrar etmeyeceği kanısındayım. Çünkü yıllar önce bu tedaviyi uygulayan genç bir arkadaşımız sedef hastalığından tamamen kurtuldu" dedi.
Aydın'ın Yenipazar ilçesinde oturan sedef hastası Sabahattin Ateş ise, "1 ay önce sedef hastalığının tedavisi için Esire Kaplıcalarındaki apart odalara yerleştim. Kaplıcaya girdiğim ilk günden itibaren yaralarımda hızla iyileşme belirtileri başladı ve 20 günün sonunda vücudumdaki yaralardan eser kalmadı. Bunun üzerine bir ay kaldığım kaplıcalardan ayrıldım. Şu an çok rahatım. Artık vücudumda yara, bere, kepeklenme ve kaşıntı da olmuyor. İnşallah hastalık tekrar etmez. Beni bu illetten kurtardığı için belediye başkanına minnettarım" diye konuştu.
(MU-EFE-YS-Y)

04.01.2013 15:06:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT