1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Seçilmiş Kadınlardan 'hayırlı Olsun' Ziyareti

Seçilmiş Kadınlardan 'hayırlı Olsun' Ziyareti

Seçilmiş Kadınlardan hayırlı Olsun Ziyareti
A+A-

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Kayseri Seçilmiş Kadınlar Birliği Başkanı Çiğdem Yağcıoğlu, beraberindeki seçilmiş kadınlarla birlikte yeni yerine taşınan Türk Kadınlar Birliği'ne hayırlı olsun

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Kayseri Seçilmiş Kadınlar Birliği Başkanı Çiğdem Yağcıoğlu, beraberindeki seçilmiş kadınlarla birlikte yeni yerine taşınan Türk Kadınlar Birliği'ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Türk Kadınlar Birliği Başkanı Ayşe Uzunlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek "Sizleri yeni yerimizde ağırlamaktan çok mutluyuz. Seçilmiş Kadınlar Birliği, bizim her zaman dernek olarak desteklediğimiz bir birliktir. Seçilen yerlerde kadınların olması, kadın yüzde oranlarının artması, yönetici kadınların sayılarının artması öncelikli isteğimizdir" dedi.
Kayseri Seçilmiş Kadınlar Birliği Başkanı Çiğdem Yağcıoğlu ise 2009 yerel seçimlerinden sonra İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyeleri ve seçilmiş kadın muhtarlarla birlikte çok güzel bir birliktelik kurduklarını hatırlatarak "Ankara'dan, İstanbul'dan, şehir dışından baktığımız zaman bizler Kayseri'nin emektar kadınlarıyız. Türk Kadınlar Birliği ile hedefimiz ortak. Amacımız kadınların hayatın her alanında daha aktif rol almalarını teşvik etmek" şeklinde konuştu.
Kadınların siyasete özendirilmesi gerektiğini kaydeden Yağcıoğlu, "Siyaseti sadece erkekler yapar düşüncesini artık yıkmamız lazım. İnşallah el ele bunları aşacağız" dedi.
(AÖ-Y)

07.01.2013 17:45:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT