1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SDÜ, kök hücre çalışmalarına başlayacak

SDÜ, kök hücre çalışmalarına başlayacak

SDÜ, kök hücre çalışmalarına başlayacak
A+A-

ANTALYA - Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, kök hücre çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Söz konusu çalışmaların Amerika'da 10 üniversitede yapıldığını

ANTALYA - Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, kök hücre çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Söz konusu çalışmaların Amerika'da 10 üniversitede yapıldığını aktaran İbicioğlu, "Biz SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi'ni bu konuda Türkiye'de liderlik yapabilecek konuma getireceğiz." dedi.

Diş Hekimleri Günü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen programa katılan Rektör Hasan İbicioğlu, SDÜ'nün kök hücre çalışmalarıyla ilgili çalışmaların detaylarını daha sonra açıklayacağını duyurdu. Amerika'da bazı üniversiteleri ziyaret ettiklerini belirten Rektör İbicioğlu, temaslarında öğrenci ve öğretim üyesi değişimine yönelik önemli adımlar attıklarını açıkladı. 10 üniversite ile görüşme yaptıklarını duyuran İbicioğlu, Amerika'daki temaslarıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Öncelikle ülkemizi, Ispartamızı ve SDÜ'yü anlattık. Her fakülte ile ilgili neler yapabileceğimizi konuştuk. Onlarla öğrenci değişimi ve öğretim üyesi değişimi konusunda fikir birliğine vardık. İnşallah sonuçlandırdığımızda SDÜ öğrencileri buradaki masraflarıyla Amerika'daki üniversiteye hiçbir para ödemeden okuyabilecek. Miami Belediyesi'nde bizim onurumuza bir kokteyl düzenledi. Daha önce bizim üniversitemizi ziyarete gelen senatörler, işadamları vardı. Onlara Türkiye'yi, Isparta'yı ve yatırım imkanlarını anlattık. Isparta'yı ziyaret etme kararı aldılar. Ayrıca Davraz Kongresi içinde görüşmeler yaptık."
CİHAN
A+A-

HABERE YORUM KAT