1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sdü Büyükşehirlerdeki Değişiklikleri Araştıracak

Sdü Büyükşehirlerdeki Değişiklikleri Araştıracak

Sdü Büyükşehirlerdeki Değişiklikleri Araştıracak
A+A-

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Okçu başkanlığında yürütülen ve büyükşehir belediyesi değişikliklerini konu a

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Okçu başkanlığında yürütülen ve büyükşehir belediyesi değişikliklerini konu alan proje, TÜBİTAK tarafından kabul edildi.
Son on yıl içerisinde yerel yönetimde önemli adımlar atıldığını söyleyen Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Okçu, yeni durumu ele alacaklarını kaydetti. Okçu, "Belediye, büyükşehir belediyesi ve il özel idaresi kanunu başta olmak üzere çeşitli kanunlarımızda değişiklikler yapıldı.Yakın dönemde mahalli idare birlikleri düzenlemesi hayata geçirildi. Yapılanlarla yerel hizmetlerin vatandaşlarımıza hangi ölçekte ve hangi yeni yöntemlerle sunulacağı adeta yeniden tanımlanıyor. Nüfusumuzun önemli bir miktarı artık büyükşehir belediyesi sınırları içinde yaşar hale geldi. Ayrıca il özel idareleri kaldırıldı. Sonuç olarak sistem çok büyük değişikliklere uğramış durumda. Fakat sadece kanun çıkarmakla mevcut sorunların bir anda ortadan kalktığını ileri süremeyiz. Bu yüzden, büyükşehir belediyelerinde ve mahalli birliklerde neler olduğunun incelenmesine, sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin geliştirilmesine ihtiyaç bulunmakta. İşte biz de bir ekip olarak 24 ay sürmesini öngördüğümüz projemizde bu konuları incelemeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
(FK-SK-Y)

26.01.2013 12:37:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT