1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sdt'de Bu Hafta Kerbela Sahnelenecek Sivas

Sdt'de Bu Hafta Kerbela Sahnelenecek Sivas

Sdtde Bu Hafta Kerbela Sahnelenecek  Sivas
A+A-

Sivas Devlet Tiyatrosunda bu hafta "Kerbela"adlı oyun sahnelecek. Şubat ayının ilk haftası Ankara Devlet Tiyatrosunun (ADT) hazırladığı Ali Berktay'ın yazdığı Ayşe Emel Mesci'nin yönettiği "Kerbela

Sivas Devlet Tiyatrosunda bu hafta "Kerbela"adlı oyun sahnelecek.
Şubat ayının ilk haftası Ankara Devlet Tiyatrosunun (ADT) hazırladığı Ali Berktay'ın yazdığı Ayşe Emel Mesci'nin yönettiği "Kerbela" adlı oyun 2009 yılından bugüne kadar birçok ödül alarak Devlet Tiyatroları sahnelerinin gözde oyunları arasına girmeyi başardı.
"Kerbela", İslamiyetlin kuruluşunda var olan demokratik öğelerin yok edilmesine, Hilafet'in saltanatlaşıp Doğu'nun klasik devlet yapılanmasına (nemrutlaşmasına) ve şeriatın bu saltanat-devlet anlayışının resmi doktrini haline gelmesine, din kisvesi arkasında, inançların yerini çıkarların almasına duyulan tepkinin ve direnişin öyküsüdür.
Şubat ayının ilk haftası Sivaslı tiyatro severlerle buluşacak olan "Kerbela" adlı oyun 6 Şubat Çarşamba 19.30'da 7 Şubat Perşembe 19.30'da 8 Şubat Cuma 19.30'da 9 Şubat Cumartesi günü ise saat 14.00 ve 19.30'da Atatürk Kültür Merkezi sahnesinde sahnelenecek.
(UY-ZB-Y)

04.02.2013 14:52:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT