1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. SBS'nin Erciş Birincisi Alican Keleş Türkiye 192.'si Oldu

SBS'nin Erciş Birincisi Alican Keleş Türkiye 192.'si Oldu

SBSnin Erciş Birincisi Alican Keleş Türkiye 192.si Oldu
A+A-

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının açıklanmasının ardından dereceye giren öğrenciler ve okulları belli olmaya başladı.

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının açıklanmasının ardından dereceye giren öğrenciler ve okulları belli olmaya başladı. Van’ın Erciş ilçesi Cumhuriyet Ortaokulu’nda okuyan 8. sınıf öğrencisi Alican Keleş SBS’de 496.074 puan alarak Erciş 1.’si, Van 2.’si ve genel sıralamada ise Türkiye 192.’si olmayı başardı.


Başarılı öğrencileriyle gurur duyduklarını belirten Erciş Cumhuriyet İlköğretim Ortaokulu Müdürü Nedim Bay, alınan başarının kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini söyledi. Alican Keleş’in derslerinde başarılı bir öğrenci olduğunu belirten Nedim Bay, “Türkiye geneli yapılan SBS ‘de okulumuz öğrencisi Alican Keleş’in Erciş Birincisi, Van İkincisi, Türkiye geneli sıralamada ise 192. olması okulumuzu ve ailesini sevince boğmuştur. Başarılı öğrencimizi en içten dileklerimizle tebrik eder, başarısının bundan sonra da sürmesini temenni ederiz” dedi.

 

Türkiye 192.’si olan Alican Keleş ise başarısını öncelikle kendisini yetiştiren öğretmenlerine ve ailesine borçlu olduğunu söyledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT