1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sbk 2. Yarı Hazırlıklarına Başladı

Sbk 2. Yarı Hazırlıklarına Başladı

Sbk 2. Yarı Hazırlıklarına Başladı
A+A-

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi (TKBL) ekiplerinden Samsun Basketbol, 2. yarı hazırlıklarına başladı. Yaşar Doğu Spor Salonu'nda ikinci yarı hazırlıklarına başlayan Samsun Basketbol'da idmana, T

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi (TKBL) ekiplerinden Samsun Basketbol, 2. yarı hazırlıklarına başladı.
Yaşar Doğu Spor Salonu'nda ikinci yarı hazırlıklarına başlayan Samsun Basketbol'da idmana, Türkiye'de oturma izni almak için Amerika'ya giden Chantel Lamour Black ile OMÜ'de eğitim gören Doğa Comba katılmadı. Aralık ayında Fransa'nın Toulouse takımından transfer edilen ve Sırp Milli Takımı'nın da formasını giyen Nina Bogicevic, idmandaki yerini aldı.
Takımın ilk yarı sakatlıklardan dolayı sıkıntılı günler geçirdiğini belirten Basketbol Sorumlusu Saim Uzun, "Sezona Edremit Belediye galibiyetiyle başladık. Ama ondan sonra oyuncuların dönem dönem sakatlanması ilk yarıda bizi takım olarak etkiledi. Yeni transferimiz Nina Bogicevic'in lisansını bizim eski yabancı oyuncularımızın FİBA'ya alacaklarından dolayı şikayet etmesi üzerine kapalıydı. Şimdi ise yabancı oyuncular ile anlaşmaya varıyoruz ve Nina Bogicevic'in lisansını Kayseri KASKİ maçına ya da en geç Edremit Belediye maçına yetiştirmeye çalışıyoruz. İlk yarı bir takım sıkıntılar geçirdik. Ama ikinci devreye morallerimiz yerinde tam takım olarak başlamak istiyoruz. Bizim önümüzde 2 tane hedef maçımız var. Bunlardan bir tanesi Edremit Belediye, ikincisi de Beşiktaş maçıdır. Bunları deplasmanda yendik. İnşallah bu takımlarla Samsun'da oynayacağımız maçları da kazanmak ligdeki yerimizi garanti altına almak istiyoruz. Ondan sonra da kadromuzu ve oyun düzenimizi daha iyi oturtturup diğer yapacağımız özellikle kendi seyircimizin önünde oynayacağımız maçlardan da galibiyet kazanmak istiyoruz" dedi.
(GKH-SLH-Y)

07.01.2013 17:50:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT