1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Savcı Muammer Akkaş: Bilgi sızdırmadım

Savcı Muammer Akkaş: Bilgi sızdırmadım

Savcı Muammer Akkaş: Bilgi sızdırmadım
A+A-

Savcı Muammer Akkaş ikinci kez yazılı açıklama yaptı.

Başbakan Erdoğan'ın 'Adliye önünde militan gibi bildiri dağıtıyor' dediği Savcı Muammer Akkaş, açıklamasında, 'Bugüne kadar yürüttüğüm hiçbir soruşturma hakkında yetkili olmayan kişilere bilgi veya belge sızdırmadım' ifadelerini vurguladı.

'SORUŞTURMAYA DEVAM ETMEM ENGELLENMİŞTİR'

Savcı Muammer Akkaş'ın yaptığı yazılı açıklamanın tamamı şu şekilde;

"TMK’nin 10. maddesi ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’nde görevli bir Cumhuriyet Savcısı olarak çıkar amaçlı suç örgütü kapsamında ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet, nüfus ticareti, sahtecilik, tehdit, 2863 sayılı yasaya muhalefet gibi suçlara ilişkin yürütmekte olduğum soruşturmada alınan mahkeme kararları kolluk tarafından uygulanmamış ve soruşturmaya devam etmem engellenmişti.

'GİZLİLİĞİ İHLAL ETMEDEN AÇIKLAMA YAPTIM'

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin bir çok kararında vurgulandığı üzere demokratik bir toplumun olmazsa olmazları arasında yer alan ve bu yönüyle kamu bekçiliği görevi yürüten basın aracılığı ile 26/12/2013 tarihinde yaptığım basın açıklamasında yürüttüğüm soruşturma hakkında hiçbir kişi ya da kurumu hedef almadan soruşturmanın gizliliğini ihlal etmeyecek şekilde durumu kamuoyunun bilgisine arz etmiştim.

'AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDIM'

Bu açıklamamdan sonra hakkımda farklı makamlar ve kişiler tarafından başlatılan ve adeta bir linç kampanyasına dönüştürülen ve kullanılan ifadeler nedeniyle ikinci kez bir açıklama yapmam zorunluluğu doğmuştur. 

'MARUZ KALDIĞIM SALDIRILARIN DOZU ARTTI'

Anayasamızda da belirtildiği üzere devletimizin 3 temel erkinden olan yargının bir mensubu ve bu kapsamda bir kamu görevlisi olarak tarafıma yöneltilen hakaret ve iftiralara cevap verme imkanım bulunmamaktadır. Bugüne kadar yargıyı temsil makamlarından yargısal fonksiyonları savunan bir açıklamanın gelmemesi nedeniyle kanunların bana verdiği yetkiler çerçevesinde mesleğimi tüm engellemelere ve baskılara karşı icra etmeye çalışmama rağmen maruz kaldığım ve dozu her geçen gün artan bu saldırılara cevap vermek zorunda bırakıldım."

A+A-

HABERE YORUM KAT