1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Savaş Uçağının Pistten Çıkması

Savaş Uçağının Pistten Çıkması

Savaş Uçağının Pistten Çıkması
A+A-

Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nde dün akşam saatlerinde F-16 savaş uçağının pisten çıkmasıyla geçici olarak kapatılan Diyarbakır Havaalanı, kaza yapan uçağın kaldırılması ve pi

Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nde dün akşam saatlerinde F-16 savaş uçağının pisten çıkmasıyla geçici olarak kapatılan Diyarbakır Havaalanı, kaza yapan uçağın kaldırılması ve pistin temizlenmesinin ardından tekrar uçuşlara açıldı.
Diyarbakır Havaalanı'nda dün akşam saatlerinde uçuşa hazırlanan Pars filosuna ait F-16 savaş uçağı teknik bir arıza nedeniyle uçamadan pist dışına çıkarak toprak alana saplanmıştı. Olayda pilot yara almadan kurtulurken, uçağın sürüklenmesi sırasında piste ve çevreye yayılan parçalar nedeniyle Diyarbakır Havaalanı uçuşlara geçici olarak kapatılmış, gelen uçaklar ise çevre illere yönlendirilmişti. Gece geç saatlere kadar süren pist temizleme çalışmaları ve uçağın alandan kaldırılmasıyla uçuşlar sabah saatlerinden itibaren yeniden yapılmaya başladı.
(RB-AKK-AŞ-Y)

23.01.2013 10:40:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT