1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Savaş Karşıtı Oyun Selçuk'ta Sahnelenecek Nilüfer Öztürk Silay İzmir

Savaş Karşıtı Oyun Selçuk'ta Sahnelenecek Nilüfer Öztürk Silay İzmir

Savaş Karşıtı Oyun Selçukta Sahnelenecek  Nilüfer Öztürk Silay    İzmir
A+A-

Ankara Ekin Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve Filistin İsrail sorunu ekseninde emperyalist güçlerin çıkar kavgasından dolayı çıkan savaşları konu alan "İNTİFADA" adlı tiyatro oyunu 9 Ocak Çarşamba

Ankara Ekin Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve Filistin İsrail sorunu ekseninde emperyalist güçlerin çıkar kavgasından dolayı çıkan savaşları konu alan "İNTİFADA" adlı tiyatro oyunu 9 Ocak Çarşamba günü saat 20.00'de Belediye Tiyatro Salonu'nda sahnelenecek.
Selçuk Belediyesi'nin katkıları ile sahne alacak olan İntifada (Maskeliler) oyununda, üç kardeşin gözünden adalet kavramının sorgulanması anlatılıyor. Savaşın dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın bedeli insan canı ile ödenen bir felaket olduğuna vurgu yapan oyunun rejisörlüğünü Gürol Tonbul yaparken "İntifada" Turgay Tanülkü, Serdar Kamalıoğlu ve Ömer Polat gibi deneyimli oyuncular tarafından sahnelenecek.

ÇOCUKLAR, 'ROBİNSON VE CUMA' İLE EĞLENECEK
Öte yandan, aynı gün yine Belediye Tiyatro Salonu'nda saat 11.00 ve 15.00'te "Robinson ve Cuma" adlı çocuk oyunu sahnelenecek.
Kış aylarının sosyal yaşamda yaşattığı durağanlığı sanat yolu ile aşmaya çalıştıklarını belirten Selçuk Belediyesi Kültür Müdürlüğü yetkilileri, tüm Selçukluları bu güzel tiyatro oyunlarına davet etti.
(NÖS-ERG-G)

05.01.2013 08:34:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT