1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saü'den Mta Gezisi

Saü'den Mta Gezisi

Saüden Mta Gezisi
A+A-

Sakarya Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümü öğrencileri Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü'nü ziyaret ettiler. Stratigrafi ve Petrol Jeolojisi derslerini alan SAÜ Jeofizik Mühendisliği öğrencile

Sakarya Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümü öğrencileri Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü'nü ziyaret ettiler.
Stratigrafi ve Petrol Jeolojisi derslerini alan SAÜ Jeofizik Mühendisliği öğrencileri, bölüm başkanı Prof. Dr. Levent Gülen ile öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Şefik Ramazanoğlu ve Arş. Gör. Hilal Yalçın öncülüğünde Ankara'da bulunan Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü'nü ziyaret ettiler.
Enstitü'de bulunan Tabiat Tarihi Müzesi, Enerji Parkı ve Türkiye Jeoloji Parkı'nı gezen öğrenciler Jeoloji, Paleontoloji, Biyostratigrafi, Jeoarkeoloji, Sondaj ve Petrol konuları hakkında bilgi alarak derste işledikleri konuları yerinde görme imkanı elde ettiler.
Tabiat Tarihi Müzesi'nde dünyanın çeşitli yerlerinden derlenen hepsi birbirinden değerli 5 bini aşkın fosil, mineral ve kayaç örnekleri ile Ay taşını gören öğrenciler Enerji Parkı'nda 42 metre yüksekliğinde bir petrol sondaj kulesini inceleme fırsatını yakaladılar. Öğrenciler burada ayrıca petrol arama, üretme ve rafinerasyon hakkında bilgi sahibi oldular.
(RKO-UU)

07.12.2012 18:33:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT