1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saü'den Bağımsız Denetçi Eğitimi

Saü'den Bağımsız Denetçi Eğitimi

Saüden Bağımsız Denetçi Eğitimi
A+A-

Sakarya Üniversitesi Bağımsız Denetçi Eğitimlerine şubat ayında başlıyor. Sakarya Üniversitesi, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) ile Kamu Bağımsız Denetim Yönetmeliği çer

Sakarya Üniversitesi Bağımsız Denetçi Eğitimlerine şubat ayında başlıyor.
Sakarya Üniversitesi, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) ile Kamu Bağımsız Denetim Yönetmeliği çerçevesinde belirlenen eğitimleri yürütmek üzere 4 Ocak 2013 tarihinde işbirliği protokolü imzaladı.
Kamu Bağımsız Denetim Yönetmeliğinin Geçici 1 inci maddesi kapsamına giren, Yeminli Mali Müşavirler (YMM) ile 15 yıllık mesleki tecrübeye sahip, fakülte mezunu, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM), eğitimlerini başarı ile tamamlamaları durumunda sınavsız "Bağımsız Denetçi Belgesi" almaya hak kazanacak.
Gerekli sayının tamamlandığı ve KGK'nın onay verdiği her il/ilçe ve lokasyonda örgün eğitimler gerçekleştirilecek. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi meslek mensuplarının yoğun olduğu illerde başvuru sayısına bağlı olarak birden fazla lokasyonda örgün eğitimler yapılacak.
Uluslararası sertifikasyona sahip olan Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bir yılı aşkın süreden beri, farklı üniversitelerden alanında uzman yetkin öğretim üyeleri ile ortak çalışmalar yaparak, "Bağımsız Denetçi Eğitimi" için gerekli tüm hazırlıkları tamamladı.
Bağımsız Denetçi Eğitimleri, KGK'nın koordinasyonunda Şubat 2013'te başlayacak.
Eğitimlere ilişkin detay bilgilere, www.kgk.sakarya.edu.tr web sayfasından ulaşılacak.
(RKO-RKO)

15.01.2013 13:56:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT