1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Satranç Turnuvası'nda Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı

Satranç Turnuvası'nda Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı

Satranç Turnuvasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı
A+A-

Antalya'nın Manavgat ilçe Belediyesi'nin düzenlediği 2013 Kış Satranç Turnuvası, ödül töreniyle son buldu. İlk günü 100. Yıl Atatürk Kapalı Spor Salonu, ikinci gün ise Manavgat Belediyesi Gençlik Me

Antalya'nın Manavgat ilçe Belediyesi'nin düzenlediği 2013 Kış Satranç Turnuvası, ödül töreniyle son buldu.
İlk günü 100. Yıl Atatürk Kapalı Spor Salonu, ikinci gün ise Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi'nde yapılan turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.Turnuvaya Antalya merkez, ilçeleri ve Manavgat'tan 6 kategoride 244 satranç sever katılırken, Satranç İl Temsilcisi ve Ulusal Satranç Hakemi Mustafa Şahin ile 6 hakemin yönettiği turnuvalarda heyecan doruğa çıktı.Minik kızlar, minik erkekler, açık kategori bayanlar, açık kategori erkekler ile yıldız kızlar ve yıldız erkeklerde müsabakalara katılan satranç tutkunları 2 gün boyunca rakipleriyle kıran kırana yarışarak ter döktü.
Turnuva sonunda minik kızlarda Ela Tuncer 1'inci, Ceylin Öz 2'inci, Mehtap Nehir Palulu 3'üncü, minik erkeklerde Berat Atar 1'inci, Burak Doğar 2'inci, Ege Kayıoğlu 3'üncü, Yıldız Erkeklerde Berke Telli 1'inci, Yağız Kaan Sungu 2'inci, Ata Koçak 3'üncü, Oğuz Puhur 4'üncü, Furkan Taha Balcan 5'inci, Yıldız Kızlarda Fatma Ilgın Puhur 1'inci, Dıba Şafak 2'inci, Gökçe Berrin Akça 3'üncü, Açık Kategori Bayanlarda Bakriye Anastasya Gönültaş 1'inci, Gözde Öztürk 2'inci, Tuğba Öğrekçi 3'üncü, Cevriye Ceyda Demirel 4'üncü, Açık Kategori erkeklerde Adnan Çetin 1'inci, Kudret Avcı 2'inci, Zeynel Reyhan 3'üncü oldu.
EN KÜÇÜK KATILIMCIYA TEŞVİK ÖDÜLÜ
Manavgat Belediyesi Kış Satranç Turnuvası'nda birincilere fotoğraf makinesi, ikincilere kol saati, üçüncülere ise MP3 çalar hediye edildi. Ayrıca dereceye girenler kupa ve madalya ile ödüllendirilirken, 2008 doğumlu olan en küçük satranç katılımcısı Abdullah Emir Emirdar da madalya ve hediye ile ödüllendirilerek teşvik edildi. Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi'nde yapılan ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halis Akkaya, Satranç İl Temsilcisi Mustafa Şahin, Gençlik Merkezi Satranç Eğitmeni Hüseyin Yazıcı ve hakemler tarafından verildi.
(AK-SK-Y)

21.01.2013 15:45:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT