1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Satranç Turnuvasına 126 Sporcu Katıldı

Satranç Turnuvasına 126 Sporcu Katıldı

Satranç Turnuvasına 126 Sporcu Katıldı
A+A-

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Kırım Tatarları Derneği işbirliği ile ilki yapılan 1.Uluslararası İsmail Bey Gaspıralı satranç turnuvasına 126 sporcu katıldı. Startı Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Ün

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Kırım Tatarları Derneği işbirliği ile ilki yapılan 1.Uluslararası İsmail Bey Gaspıralı satranç turnuvasına 126 sporcu katıldı.
Startı Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy ve İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından verilen turnuva 3 gün sürdü. Kırım Tatarları Derneğinde 3 kategoride yapılan turnuvada 12 yaş altında Nilay Kısacık birinci, Tugay Çolak ikinci, Talha Köysu da üçüncü oldu. 16 yaş altında birinciliği Yusuf Börekçioğlu, kinciliği Fatih Baysa, üçüncülüğü Ahmet Tayir Alaylı elde ederken, serbest kategoride Aşkın Mehmet Taşan birinci, Mehmet Tekin ikinci ve Barış Kaan Bayrak da üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren sporculara ödülleri Satranç İl Temsilcisi H.İbrahim Berzah ve dernek yönetim kurulu üyelerince verildi. Kırım Tatarları Dernek Başkanı Vefa İbrahim Aracı, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'a turnuvaya katkılarından dolayı plaket vererek teşekkür etti.
(UU)

15.01.2013 12:28:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT