1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Satranç Takımlar Ligi Başladı

Satranç Takımlar Ligi Başladı

Satranç Takımlar Ligi Başladı
A+A-

Satranç İl Temsilciliği tarafından Çocuklar ve Yıldızlar Ligi müsabakaları başladı. Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi'nde düzenlenen Çocuklar ve Yıldızlar Ligi müsabakalarını, Atakum Belediye Başkan

Satranç İl Temsilciliği tarafından Çocuklar ve Yıldızlar Ligi müsabakaları başladı.
Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi'nde düzenlenen Çocuklar ve Yıldızlar Ligi müsabakalarını, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'nın yaptığı açılış hamlesi ile başladı.Samsun Satranç İl Temsilcisi Serkan Koç tarafından organize edilen 46 takım ve yaklaşık 250 sporcunun katılımı ile bu yıl 4.gerçekleştirilen "Çocuklar ve Yıldızlar Ligi" takım müsabakaları büyük ilgi gördü.15 yaş altı satranççıların büyük bir rekabet içine girdiği turnuvanın 31 Mart'ta sona ereceği, gruplarında ilk dörde giren takımların nisan ayı içerisinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacağı belirtildi.
Turnuvanın açılış hamlesini yapan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, spora ve sporcuya desteklerinin devam ettiğini belirtirken, " Çocuklarımız, gençlerimizin burada büyük bir uğraş içerisinde olduklarını görüyorum. Önemli olan burada olmak ve yarışmaktır. O heyecanı duymaktır. Ne mutlu ki siz buradasınız. Bu sporun sizlere hayatlınız boyunca çok şeyler kazandıracağına inanıyorum. Sizlere başarılar diliyorum. Atakum Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında olduk olmaya da devam ediyoruz" dedi.
(MAY-ÖK-Y)

30.12.2012 15:07:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT