1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saruhanlı'da Pazar İşyeri Açma Ruhsatı Alacak Esnafa Uyarı

Saruhanlı'da Pazar İşyeri Açma Ruhsatı Alacak Esnafa Uyarı

Saruhanlıda Pazar İşyeri Açma Ruhsatı Alacak Esnafa Uyarı
A+A-

Saruhanlı Belediyesi, 2013 yılında 'pazar' günü işyeri açma ruhsatı almak isteyen esnafı, son müracaat tarihinin 31 Ocak olduğunu hatırlatarak uyardı. Saruhanlı Belediyesi Zabıta Amiri Ahmet Özer, ga

Saruhanlı Belediyesi, 2013 yılında 'pazar' günü işyeri açma ruhsatı almak isteyen esnafı, son müracaat tarihinin 31 Ocak olduğunu hatırlatarak uyardı.
Saruhanlı Belediyesi Zabıta Amiri Ahmet Özer, gazetecilere yaptığı açıklamada, pazar günleri işyerini açmak isteyen esnafın ruhsat almak zorunda olduğunu belirtti. Ruhsat müracaatı için tanınan sürenin Ocak ayı sonunda biteceğine değinen Zabıta Amiri Özer, "Şubat ayından itibaren denetimlere çıkacağız. Pazar günü ruhsatsız işyerini açtığı tespit edilen esnaflara cezai işlem uygulayacağız. Esnafların mağdur olmamaları için ruhsatlarını almalarını tavsiye ediyoruz" dedi.
Özer, işyerlerinde kullanılan damgalı ölçü ve tartı aletleri muayeneleri için beyan verme süresinin ise 28 Şubat'ta sona ereceğini, esnafın bu tarihe kadar müracaatta bulunması gerektiğini de sözlerine ekledi.
(SD-ERG-Y)

08.01.2013 15:53:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT