1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saruhanlı'da Öğrencilere 'bağımlılık' Semineri Verildi

Saruhanlı'da Öğrencilere 'bağımlılık' Semineri Verildi

Saruhanlıda Öğrencilere bağımlılık Semineri Verildi
A+A-

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde lise öğrencilerine "Okullar Hayat Olsun", "251 Bin Dev Öğrenci" ve "Umutlar Çiçek Açsın" projeleri kapsamında "Bağımlılık" konulu seminer verildi. Belediye Kültür Merke

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde lise öğrencilerine "Okullar Hayat Olsun", "251 Bin Dev Öğrenci" ve "Umutlar Çiçek Açsın" projeleri kapsamında "Bağımlılık" konulu seminer verildi.
Belediye Kültür Merkezi'nde Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde görevli Psikolog Ali Kırboğa tarafından verilen seminerde, öğrencilere bağımlılık konusunda geniş bilgiler aktarıldı. Kırboğa, bağımlılığın, kişinin fiziksel, ruhsal ve sosyal zararlar görmesine rağmen kullandığı maddeden vazgeçememesi olarak tarif edilebileceğini, bu durumun kullanıcıya olduğu kadar toplumsal sorunlara da yol açtığını söyledi. Seminerde öğrencilerin sorularını da yanıtlayan psikolog Kırboğa, madde bağımlılığından uzak durulması konusunda uyarılarda bulundu. Saruhanlı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Semahat Bizbirlik ise, davetlerini kırmayıp seminere katılarak öğrencileri bilgilendiren Kırboğa'ya teşekkür etti.
(SD-ÖND-Y)

19.12.2012 13:23:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT