1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saruhanlı'da Kaldırımlar Engelliler İçin Düzenleniyor

Saruhanlı'da Kaldırımlar Engelliler İçin Düzenleniyor

Saruhanlıda Kaldırımlar Engelliler İçin Düzenleniyor
A+A-

Saruhanlı'daki kaldırımlar, bedensel engelli ve görme özürlü vatandaşların da kullanabileceği şekilde yeniden düzenleniyor. Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, ilçede yaşayan hafif düzeyde z

Saruhanlı'daki kaldırımlar, bedensel engelli ve görme özürlü vatandaşların da kullanabileceği şekilde yeniden düzenleniyor.
Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, ilçede yaşayan hafif düzeyde zihinsel engelli Feyzi Yılmaz'ı (22) Başkan Yardımcısı Cevdet Aydın'ın odasında kabul ederek engelli gencin sorun ve isteklerini dinledi. Başkan Yaralı, toplumda engelli varlığının geç fark edildiğini, onların geçmişten beri talep ettikleri temel ihtiyaçlarının daha yeni yerine getirilmeye çalışıldığını söyledi. Ülke genelinde olduğu gibi Saruhanlı'da da çok sayıda engelli vatandaşın yaşadığını dile getiren Başkan Yaralı, belediye olarak hazırladıkları her projeyi engellileri de düşünerek tasarladıklarını belirtti. Bu çerçevede ilçedeki kaldırımlarda düzenleme başlattıklarını ifade eden Hüseyin Yaralı, "İlçedeki kaldırımlarımızın tamamını yenileyeceğiz. Kaldırımlar tekerlekli sandalye veya akülü araba kullanan bedensel engelli vatandaşların da kullanabileceği şekilde yeniden inşa ediliyor. Ayrıca görme özürlü vatandaşlarımız için kaldırımlara görme engelli takip taşları monte edeceğiz. Saruhanlı, engelliler için engelsiz bir ilçe olacak" dedi.
(SD-AH-Y)

31.01.2013 12:44:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT